Новакът в "А" група Черноморец (Бургас) победи с 4:0 Спартак (Варна) в контрола, играна в събота вечер на стадион "Лазур" в Бургас. Двубоят се игра веднага след мача от турнира Интертото между Черно море и Сампдория (0:1).

В 7-та минута дошлият от Левски Богомил Дяков откри резултата, след като преодоля двама защитници на Спартак. В 30-та минута Емил Тодоров-Зелето се възползва от центриране на Георги Божилов и покачи на 2:0 за Черноморец.

През втората част бургазлии вкараха още две попадения, чрез Пламен Крумов. В 53-та минута капитанът на Спартак Боян Илиев фаулира Крумов в наказателното поле на гостите, и реферът отсъди дузпа, която Крумов реализира за 3:0. В 85-та минута отново Крумов оформи крайното 4:0.

В неделя футболистите на Черноморец получиха почивка, а от понеделник отборът е на 10-дневен лагер в Сливен. Следващата контрола на бургазлии е на 25 юли (сряда) срещу Берое на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.