Воденият от Красимир Балъков Черноморец продължи с неубедителното си представяне и в 19-ия кръг на "А" група, завършвайки 0:0 при гостуването на Спортист (Своге). "Акулите" нямат победа вече в 9 поредни мача.

Първото голово положение в мача се откри пред Пиетробон, който можеше да изведе "шоколадите" напред в резултата, но направи уникален пропуск на метри от опразнената врата. Най-интересните моменти през първото полувреме станаха в самия му край. Първо домакините изпълниха поредица от корнери пред вратата на Борел, като при един от тях топката като по чудо не навести вратата на немския страж. Минута преди почивката дойде и най-спорният момент в мача. Тогава Ектор Гонсалес вкара топката във вратата на домакините, но реферът Антон Генов отмени попадението заради фаул в атака, което изкара извън нерви щаба на Черноморец.

В началото на втората част Адриан Фернандес изпусна чисто положение за "акулите", а следващата добра ситуация бе пред Борел, но Георги Бижев не съумя да го преодолее. В последните 10 минути бургазлии осъществиха хаотичен натиск, но нямаха идея как да пробият защитния вал на Спортист.

По този начин датата 24 октомври все още е последната, на която Черноморец записа победа в родния шампионат. Черноморец е на осмо място с 29 точки, а Спортист е предпоследен с 13 в своя актив.