Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 532

Черно море победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач от Първа лига

"Моряците" с нов силен мач на "Тича"

90+1′

Жълт картон за дефанзивния халф на Черно море - Петър Вуцов.

87′

ПАНАЙОТОВ! Малко след като се появи в игра, любимецът на варненската агитка Васил Панайотов сътвори сериозен пропуск. Опорният халф се оказа непокрит на границата на наказателното поле. Бившият играч на Левски обаче заложи на техниката и не намери далечния ъгъл на вражеския вратар.

82′

Последна смяна за "моряците". В игра се появява Васил Панайотов.

80′

РОДРИГО!!! Попадение №3 продължаваше да убягва на варненци. В 80-ата Денислав Ангелов направи отлично включване по фланга, след което хитро пусна за Родриго. Бразилецът се озова на позиция - мечта, но незнайно как реши да стреля право в тялото на Николай Кръстев.

Снимка 483488

76′

Още един младок се появява на "Тича". Велислав Василев заменя Илиан Ииев - младши.

75′

Денислав Ангелов ще застане на върха на атаката, заменяйки Исмаил Иса.

74′

Изнервеният Атанас Кабов напуска терена вместо Теодор Костадинов.

73′

Нова смяна между младоци във Витоша. Алекс Терзийски влиза в игра вместо Христо Иванов.

72′

Закачка между Атанас Кабов и Виктор Попов. Крилото на Витоша си отмъсти на бранителя с груб фаул.

70′

Първи жълт картон в мача. Получава го Виктор Попов от лагера на домакините.

66′

Крилото Запро Динев напуска игра за бистричани, а на неговата позиция до края на мача ще действа Мартин Станкев.

65′

РОДРИГО! В средата на полувремето класиката можеше да бъде факт, но Евгени Зюмбулев се намеси решително при центриране на Родриго, което се виждаше как отива в обсега на Иса. Опитният бранител обаче компенсира по-бавните си реакции с отлично заставане и така, поне тук, резултатът остана непроменен.

Снимка 483483

64′

Африканецът Сила от Витоша напуска терена, а на негово място ще видим Първанов.

63′

Още една промяна за Черно море. Патрик Андраде отстъпва мястото си на Мехди Букаси.

62′

Жордао се появява в игра, като заменя Мартин Минчев.

54′

Илиан Илиев-младши напомни за силата на своя изстрел от средна дистанция. За негова жалост, топката премина в опасна близост до незащитения от Кръстев ъгъл.

49′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 2:0!!! ИСМАИЛ ИСА! Подновяването на играта донесе удвояване на "зелено-бялата" преднина. Варненци организираха атака през центъра, а Иса елегантно залъга с тяло Четин Садула, за да може малко по-късно да матира стража на съперника с премерен изстрел по земя. Това беше неговият гол №9 от началото на сезона.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 483484

45′

АВТОГОЛ!!! ЧЕТИН САДУЛА БЕЛЕЖИ В СОБСТВЕНАТА СИ ВРАТА! Фортуна, макар и по комичен начин, се реваншира на по-добрия варненски тим и резултатът все пак бе открит преди почивката. Родриго нахлу по фланга, след което опита пас за Илиан Илиев-младши. Футболистът с №10 не можа да отиграе топката, но това стори капитанът на гостите Четин Садула, неволно запратил кълбото в мрежата на максимално изненадания Ники Кръстев.

40′

ШАНС ЗА ВИТОША! Сякаш от нищото, последният в Първа лига можеше да грабне лидерството малко преди почивката. Емил Янчев допусна грешка и топката мина между неговите крака. Това позволи на Илия Димитров да чукне технично с пета за Запро Динев, но миг преди крилото да отправи може би голов шут, младият дефанзивен халф на Черно море  - Петър Вуцов се появи в точния момент и сложи край на опасната ситуация.

39′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ВАРНЕНЦИ! Черно море заслужено стигна до попадение в 39-ата минута, но радостта на "моряците" продължи едва секунди. Родриго центрира от фаул, а пък Мартин Минчев продължи с глава към далечната греда. На точното място се оказа Емил Янчев, който отблизо не сгреши, ала се оказа, че е бил в положение на засада.

30′

Спокойни минути на "Тича". Играта се развива предимно в центъра на терена. Гостите леко успяха да "издърпат" своя съперник далеч от опасната зона в "тигровото" наказателно поле.

23′

СПОРНО! Футболистите на Черно море с право имаха претенции към главния съдия Станимир Тренчев в 23-ата минута. Тогава Евгени Зюмбулев бе "гушнал" сериозно искащия да отиграе подаването към него Исмаил Иса. В резултат на това националът на България беше повален в наказателното поле, но дузпа за "зелено-белите" така и не последва.

Снимка 483486

19′

МИНЧЕВ! Постепенно натискът на домакините се усилваше и футболистите на Илиан Илиев стигнаха до няколко корнера. При центрирането от поредния такъв в 18-ата минута, Мартин Минчев направи непростим пропуск, след като бе оставен непокрит, но въпреки това ударът му с глава от няколко метра не попадна в целта.

11′

ГРЕДА! Домакините имаха отличната възможност да открият резултата в 11-ата минута. Мартин Минчев получи топката на обичайната си позиция по левия фланг. Крилото майсторски елиминира Дилчовски и Амзин, но в крайна сметка изстрелът му намери страничната греда.

Снимка 483480

9′

Витоша организира добра атака през центъра в 9-ата минута. Атанас Кабов пробва късмета си от далечна дистанция, но след рикошет топката попадна в ръцете на Митрович. Юношата на Левски имаше възможност и да комбинира с колегата си Запро Динев.

7′

Мартин Минчев се оказа в положение на засада след опит за извеждащо подаване от страна на съотборник.

5′

Макар и срещата да беше с протоколен характер, двата тима зарадваха феновете на "Тича" с бърз и офанзивен футбол. Набързо се изпълниха и няколко корнера, и пред двете врати, но те не донесоха напрежение за двамата вратари.

1′