Отборът на Черно море не допусна изненада и победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в двубой от последния редовен кръг на шампионата. Момчетата на Илиан Илиев изиграха силен мач, решавайки всичко в края на първата и началото на втората част. В 45-ата минута капитанът на гостите Четин Садула си отбеляза автогол, а малко след подновяването на играта - Исмаил Иса реализира с премерен изстрел по земя.

Отлично впечатление с изявите си днес остави младият опорен халф на варненци - Петър Вуцов, както и игралият на нехарактерна за него позиция Емил Янчев.

Снимка 483479

Но това не е всичко от интригата между "моряци" и "тигри"! След седмица въпросните селекции отново ще премерят сили на "Тича", но вече в плейофен двубой от група "А" на втората осмица, където още са Етър и Царско село.

Черно море - Витоша 2:0 (Развой на срещата по минути)

Садула си отбеляза автогол, а веднъж се разписа и Иса

Макар и срещата да беше с протоколен характер, двата тима зарадваха феновете на "Тича" с бърз и офанзивен футбол. За отрицателно време се изпълниха и няколко корнера, и пред двете врати, но те не донесоха напрежение за двамата вратари.

Домакините имаха отличната възможност да открият резултата в 11-ата минута. Мартин Минчев получи топката на обичайната си позиция по левия фланг. Крилото майсторски елиминира Дилчовски и Амзин, но в крайна сметка изстрелът му намери страничната греда.

Снимка 483482

Постепенно натискът на варненци се усилваше и футболистите на Илиан Илиев стигнаха до поредица от корнери. При центрирането от поредния такъв в 18-ата минута, Мартин Минчев направи непростим пропуск, след като бе оставен непокрит, но въпреки това ударът му с глава от няколко метра не попадна в целта.

Футболистите на Черно море с право имаха претенции към главния съдия Станимир Тренчев в 23-ата минута. Тогава Евгени Зюмбулев бе "гушнал" сериозно искащия да отиграе подаването към него Исмаил Иса. В резултат на това националът на България беше повален в наказателното поле, но дузпа за "зелено-белите" така и не последва.

Черно море заслужено стигна до попадение в 39-ата минута, но радостта на "моряците" продължи едва секунди. Родриго центрира от фаул, а пък Мартин Минчев продължи с глава към далечната греда. На точното място се оказа Емил Янчев, който отблизо не сгреши, ала се оказа, че е бил в положение на засада.

Снимка 483483

Сякаш от нищото, последният в Първа лига можеше да грабне лидерството малко преди почивката. Емил Янчев допусна грешка и топката мина между неговите крака. Това позволи на Илия Димитров да чукне технично с пета за Запро Динев, но миг преди крилото да отправи може би голов шут, младият дефанзивен халф на Черно море - Петър Вуцов се появи в точния момент и сложи край на опасната ситуация.

Букарев: Отборът ни е прекалено млад и му липсва синхрон

"За нас това са контроли преди сезона във Втора лига"

Фортуна, макар и по комичен начин, се реваншира на по-добрия варненски тим и резултатът бе открит преди почивката. Родриго нахлу по фланга, след което опита пас за Илиан Илиев-младши. Футболистът с №10 не можа да отиграе топката, но това стори капитанът на гостите Четин Садула, неволно запратил кълбото в мрежата на максимално изненадания Ники Кръстев.

Подновяването на играта донесе удвояване на "зелено-бялата" преднина. Варненци организираха атака през центъра, а Иса елегантно залъга с тяло Четин Садула, за да може малко по-късно да матира стража на съперника с премерен изстрел по земя. Това беше неговият гол №9 от началото на сезона.

Снимка 483487

В средата на полувремето класиката можеше да бъде факт, но Евгени Зюмбулев се намеси решително при центриране на Родриго, което се виждаше как отива в обсега на Иса. Опитният бранител обаче компенсира по-бавните си реакции с отлично заставане и така, поне тук, резултатът остана непроменен.

Попадение №3 продължаваше да убягва на варненци. В 80-ата Денислав Ангелов направи отлично включване по фланга, след което хитро пусна за Родриго. Бразилецът се озова на позиция - мечта, но незнайно как реши да стреля право в тялото на Николай Кръстев.

Илиев: Защо не сме в първата шестица? Основната причина са пропуските

"Доволен съм от старанието на футболистите"

Малко след като се появи в игра, любимецът на варненската агитка Васил Панайотов сътвори сериозен пропуск. Опорният халф се оказа непокрит на границата на наказателното поле. Бившият играч на Левски обаче заложи на техниката и не намери далечния ъгъл на вражеския вратар.