Черно море победи драматично Локо (Пд) в мач от плейофната фаза на първата шестица на Първа лига. "Моряците" се наложиха с 3:2 на стадиона в Каварна. Така новият треньор на "смърфовете" Войн Войнов записа поражение в повторния си официален дебют начело на пловдивчани. Припомняме, че опитният специалист е водил тима през 1994 г.

Срещата днес бе доста оспорвана като драмата се разигра в последните минути на мача. Черно море повежда на два пъти, а Локо изравняваше, но в края Кузма сложи точката на спора, отбелязвайки минута преди края на редовното време.

Звездата на Локо Мартин Камбуров вкара попадение за първи път от близо половин година насам. За последно, нападателят бе наказал Монатана на 29 ноември. С гол "блесна" и "синият" кошмар Димиттър Везалов, който обаче се разписа в грешната врата.

НА ЖИВО: Черно море - Локо (Пд)

Войн Войнов с официален дебют

Мачът започна доста скучно. В 31-ата минута трибинуте се оживиха след като "моряците" вкараха гол. Стефан Станчев засече с глава от задна позиция след изпълнение на корнер. Намиращият се в непосредствена близост Мартин Камбуров изгледа безучастно действията на бранителя и позволи резултатът да стане 1:0.

В края на полувремето, звездата на "смърфовете" се реваншира за грешката си. Веселин Марчев намери добре Крумов, който центрира в наказателното поле към Мартин Камбуров, който засече с глава, правейки резултата 1:1. Това е гол номер 11 за нападателя и негов първи от почти половин година насам.

През втората част, играта стана доста по-интересна. Двата отбора се бориха доста, но по-настоятелни изглеждаха "моряците". В 66-ата минута, Сукуп центрира към Кузма, но Везалов пред него с гърди прати топката в собствената си мрежа, вкарвайки си автогол.

До края на мача, "смърфовете" взеха инициативата. В 86-ата минута Димо Бакалов вкара за 2:2 след като от границата на наказателното поле засече отбита топка. Минута преди края на полувремето обаче, Марек Кузма с глава направи резултата 3:2 след като младокът Минков му центрира идеално.