Черно море постигна лесна победа срещу Витоша (Бистрица) с 2-0. "Моряците" си осигуриха задължителните три точки в битката им за избягване на плейаута за оцеляване в "групата на майсторите". Момчетата на Костадин Ангелов ще имат възможността да подобрят рекорда за най-много мачове без победа в един сезон сред най-силните.

НА ЖИВО: Черно море - Витоша 2:0

Черно море - Витоша 2:0

Победата за варненци е задължителна

Домакините овладяха инициативата още в първите минути. Те притиснаха съперника си дълбоко в неговата половина. Гостите контраатакуваха епизодично и безопасно.

Първият гол падна в 19-ата минута. Георги Илиев "марково" изпълни фаул. Герогиев успя да докосне топката, но тя се отклони от дясната греда. Притичалият Радослав Василев вкара на празна врата.

13 минути по-късно упражнението се повтори със същите изпълнители. Илиев центрира балонно от фаул към далечната лява греда. Василев се извиси, не уцели топката с глава, но я удари с рамо и прехвърли Георгиев за 2:0.

Двете попадения успокоиха домакините и обезвериха гостите. Това доведе до тренировъчно доиграване на първото полувреме.

След почивката футбол не се игра. Двата отбора се придвижваха на бавни обороти и головите ситуации липсваха.

Бистричани повече мислеха за дългото пътуване до София. Домакините, след като си бяха осигурили победата пестяха сили за следващите решителни мачове с Пирин и Славия.

С тази игра Витоша няма как да запази елитния си статут и през следващия сезон.