Черно море приема Витоша (Бистрица) в първи мач от Група "А" на Втората осмица в първенството.

"Моряците" имат аванс от 13 точки пред Етър и почти сигурно ще завършат на първо място и ще продължат битката за участие в Лига Европа.

Гостите пък са наясно, че ще изпаднат и просто ще доиграят шампионата.

Букарев: Отборът ни е прекалено млад и му липсва синхрон

"За нас това са контроли преди сезона във Втора лига"

Ситуацията предоставя възможност на треньора на Черно море Илиан Илиев да даде почивка на част от основните си футболисти и да гласува доверие на други, които по-рядко попадат сред титулярите.

Снимка 483480

Извън групата остана вратарят Миодраг Митрович, което означава, че под рамката ще застане Иван Дюлгеров.

Даниел Димов и Петър Вуцов лекуват контузии, но след изтърпяно наказание се завръща Стефан Станчев.

Черно море се раздели с Фахд Актау

Договорът беше разтрогнат по взаимно съгласие

Треньорът на Витоша Асен Букарев няма сериозни кадрови проблеми.

Снимка 482592

Двата отбора се срещнаха и в последния кръг от редовния сезон преди седмица, когато Черно море се наложи с 2:0.

През октомври варненци спечелиха със същия резултат и като гост. Общият баланс от мачовете между съперниците в елита е 6 победи за Черно море, 1 равенство и 1 успех за Витоша.

Черно море победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач от Първа лига