Черно море направи решителна крачка към място в Топ 6 след края на редовния сезон в Първа лига. "Моряците" постигнаха лесна победа с 2:0 като гост над абсолюния аутсайдер в елита Верея. Двубоят бе от 24-ия кръг на първенството.

Попаденията за варненци бяха дело на Георги Илиев (28) и Радослав Василев (63).

С успеха възпитаниците на Илиан Илиев събраха 42 точки и заемат шеста позиция във временното класиране. Верея е твърдо последен с 6 пункта.

Верея - Черно море 0:2

Верея - Черно море 0:2, гол на Василев

Двата тима имат коренно различни цели в шампионата

Срещата започна с очакван натист на Черно море. В 12-ата минута опасен удар с глава на Радослав Василев мина над вратата. Секунди по-късно Петър Витанов с прецизен пас намери Аристот Ндонгала в наказателното поле. Конгоанецът стреля с глава от близка дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В 15-ата минута Радослав Василев бе забравен на далечната греда след центриране от корнер, но Генадий Ганев спаси удара му с глава. Три минути по-късно стражът на домакините отрази опасен удар на Ндонгала с глава.

Снимка 409947

В 20-ата минута Родриго получи топката отляво и стреля по диагонала, но покрай вратата. Четири минути след това най-активният от гостите Аристот Ндонгала продължи да търси гола, отправяйки удар от границата на наказателното поле, който Ганев улови.

В 28-ата минута Черно море поведе. Ндонгала и Стефан Станчев комбинираха отляво, защитникът центрира в наказателното поле, където Радослав Василев стреля с глава. Ганев успя да избие удара на нападателя, но от няколко метра Георги Илиев на празна врата откри резултата.

Снимка 409948

В 33-ата минута капитанът на "моряците" опита да вкара второ попадение от пряк свободен удар, но Ганев изби. До края на полувремето Радослав Василев си изработи ситуация за стрелба пред наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Втората част започна с ново спасяване на Генадий Ганев. Стражът на "лъвовете" отново отказа Василев. Нападателят получи топката в наказателното поле и нанесе удар, който вратарят на домакините успя да избие.

В 63-ата минута Черно море реши всичко в мача с второ попадение. Последователни удари на Василев и Ндонгала бяха блокирани. Топката все пак стигна до конгоанеца, който пусна за нападателя, а той от своя страна с плътен удар не остави шансове на стража на Верея за 0:2.

В 76-ата минута резерва

Снимка 409946

та Дани Кики имаше отлична възможност да се разпише. Офанзивният футболист получи отличен пас от Жоржиньо, но от няколко метра прати кълбото над вратата.

Три минути преди края на редовното време Иво Иванов получи директен червен карто за грубо нарушение срещу Ндонгала. Малко след това пред Васил Панайотов се откри отлична възможност да направи резултата класически, но ударът му от границата на наказателното поле премина покрай дясната греда.

До края не се случи нищо запомнящо се и Черно море си тръгна с трите точки от "Трейс Арена".