Пропуск на Дани Кики! Жоржиньо получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където Кики от няколко метра стреля над вратата.

Жоржиньо стреля от пряк свободен удар, но не затрудни вратаря на домакините.

Кики влиза на мястото на Георги Илиев.

64′

Ризванович заменя Рюстемов.

63′

ГОООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Поредната многоходова атака на "моряците" завърши с попадение. Удари на Ндонгала и Василев бяха блокирани. Топката стигна до конгоанеца, който подаде на десетката на гостите, който с кинжален удар вкара за 0:2.

62′

Жълт картон за Рюстемов.

59′

Удар на Панайотов е блокиран и топката излезе в корнер.

55′

Коуроупис заменя Станчев.

54′

Родриго получи топката пред наказателното поле и стреля слабо. Ганев не бе затруднен и улови.

50′

Спасяване на Ганев!!! Вратарят на Верея отрази удар от няколко метра на Радослав Василев. Нападателят получи топката в наказателното поле и без забавяне отправи удар, който стражът изби.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Жълт картон за Радослав Василев.

43′

Радослав Василев получи топката пред наказателното поле, създаде си позиция за стрелба, но ударът му мина над вратата.

39′

Силен удар на Ндонгала минава над вратата на Верея.

33′

Генадий Ганев изби опасен удар на Илиев от пряк свободен удар.

32′

Жълт картон за Доброволски.

28′

ГОООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Георги Илиев се разписа. Ндонгала и Станчев пробиха отдясно. Бранителят центрира в наказателното поле, където Василев нанесе удар с глава, който Ганев спаси, но при добавката капитанът на "моряците" на празна врата нямаше как да сбърка.

24′

Ндонгала продължава да търси гола. Офанзивният футболист на Черно море проби в половината на Верея и нанесе удар от границата на наказателното поле, който не затрудни Ганев.

20′

След изпълнение на ъглов удар Черно море изгради многоходова атака. Топката стигна отляво до Родриго, който опита удар по диагонала, но прати кълбото в аут.

18′

Спасяване на Ганев!! Вратарят на Верея се намеси отлично след удар с глава от близка дистанция на Аристот Ндонгала.

15′

Пропуск на Василев! Нападателят бе оставен сам в наказателното поле при центриране от корнер, но ударът му попадна в ръцете на Ганев.

13′

Пропуск на Ндонгала! Петър Витанов намери с прецизен пас непокрития в наказателното поле Ндонгала, но конгоанецът не успя да намери очертанията на вратата от няколко метра.

12′

Георги Илиев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но Ради Василев прати топката над вратата с глава.

10′

Черно море организира добра атака отдясно. Ндонгала намери Станчев, който центрира в наказателното поле, където Васко Панайотов опита удар, който бе блокиран от Мачадзе.

8′

Рудика навлезе в полето на Черно море и намери Станчев отляво. Крилото опита удар, който бе безкрайно неточен.

1′

8. Василиевич 41. Кононго

Отборите на Верея и Черно море откриват поредния кръг в Първа лига. Домакините са голямата антиреклама на първенството, като сборната им чуждестранна формация така и не може да се намеси сериозно в борбата за спасение. "Моряците" пък водят люта битка за място в Топ 6, като от началото на полусезона записаха впечатляващи победи над ЦСКА и Лудогорец.

Мартин Минчев отпадна от групата на Черно море заради вирус

Младокът не отпътува за Стара Загора с отбора

Мачът е по-специален за варненци, защото ще е под номер 1600 за тима в елита. В досегашните 1599 мача "зелено-белите" имат 568 победи, 406 равенства и 625 загуби. В тях отборът е вкарал 1906 попадения, а е допуснал 2032. "Моряците" са спечелили 2110 точки. Това ги нарежда на седмо място във Вечната ранглиста в родния елит.

Гостите ще са без изгряващата звезда Мартин Минчев, който е с висока температура и не попадна в групата. На негово място беше включен конгоанският национал Уго Кононго. Новият френски защитник Йоаким Балми все още не е картотекиран. Аут са също наказаният Мирослав Енчев, контузеният Георги Божилов и Мартин Костадинов, който е болен.

Верея плаши Черно море с най-доброто

Вижте групата на заралии

В състава на Верея се завръщат трима футболисти. Гръцкият защитник Теофилос Курупис изтърпя наказанието си от един мач, а Станислав Маламов и Бранислав Василиевич са възстановени от контузиите си. И тримата се очаква да са титуляри днес.

Главен съдия на мача е Радослав Гидженов, негови помощници са Мартин Маргаритов и Йордан Петров. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.