Черно море победи Ботев (Враца) с 4:1 в мач от 18-ия кръг на българското първенство. С по две попадения за домакините се отличиха 18-годишният Мартин Минчев и Исмаил Иса. Почетният гол за Ботев бе дело на Петър Атанасов.

В началните минути на срещата и двата тима не създаваха опасни ситуации пред вратата на съперника. Момчетата на Илиан Илиев владееха повече топката, но не успяваха да пробият защитата на врачани.

В 17-ата минута Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на врачани, след като Мартин Минчев бе фаулиран. Родриго центрира, но Ангел Лясков изчисти.

В 25-ата минута Симеон Мечев с хубаво дълго подаване се опита да намери Георги Вълчев, но Исмаил Иса се справи със ситуацията. В следващата минута добра атака на Черно море завърши със слаб удар на Васил Панайотов, който попадна право в ръцете на Красимир Костов.

Три минути по-късно Родриго центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса стреля с глава, но Красимир Костов се намеси, топката обаче стигна до Минчев и младокът не сбърка за 1:0.

В 31-ата минута Черно море вече водеше с 2:0. Аристот Ндонгала с перфектен пас изведе Минчев на добра стрелкова позиция и 18-годишният талант я вкара за втори път в мрежата на Костов.

Малко преди края на първото полувреме Ндонгала изпусна страхотен шанс да направи преднината на Черно море 3:0.

Черно море - Ботев (Враца) 4:1, втори гол на Исмаил Иса

Двубоят е от 12:30

Малко след подновяването на играта Исмаил Иса вкара с глава седмото си попадение от началото на сезона.

В 60-ата минута Родриго можеше да подаде на Мартин Минчев, който беше в отлична позиция, но вместо това реши да стреля и сбърка.

В 72-ата минута след комбинация между Христо Златински и Валери Домовчийски топката бе пусната към Петър Атанасов, който вкара почетното попадение за врачани в срещата.

Само две минути по-късно Родриго центрира към наказателното поле, където Деян Иванов не успя да изчисти добре и топката стигна до Иса, който отбеляза второто си попадение в мача - 4:1.