Черно море победи Ботев (Враца) в среща от efbet Лига. Двубоят на "Тича" приключи при резултат 2:1.

За домакините точни бяха Касми и Курьор, докато за съперника се разписа Н'Диайе.

За Матиас Курьор голът бе 13-и през сезона, до момента.

Снимка 506432

Източник: Официален сайт на Черно море

Задачата пред треньора на варненци Илиан Илиев в двубоя не бе никак лека. Сериозна кадрова криза сполетя състава преди началото на мача. Наставникът трябваше да нареди боеспособна формация в отсъствието на цели 8 играчи, които отпаднаха от групата за мача.

Снимка 506430

Заразени с коронавирус са двамата вратари Георги Георгиев и Иван Дюлгеров, както и Дани Кики. От различни контузии пък страдат Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Влатко Дробаров, Родриго Енрике и Исмаил Иса. Така на вратата на варненци застана 19-годишният Иван Дичевски, който до този момент има 2 мача в професионалната си кариера.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Ботев (Враца) 2:1, бомба на Курьор!

Срещата стартира в 12:30 часа

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините, които натикаха съперника си в собствената му половина.

Центриранията към Курьор бяха голямото оръжие на "моряците", като те използваха предимно дясната зона от нападението си.

Нападателят на "зелено-белите" обаче изпадаше често в положение на засада, като само през първата част това му се случи 4 пъти.

Снимка 506426

При една от акциите за варненци, отново пас към Курьор в перспектива накара футболиста да използва пълната амплитуда на разтега си, за да достигне до кълбото, като в крайна сметка той го направи, но неволно нарани вратаря на съперника с бутонките си.

На стража бе оказана медицинска помощ, като той продължи участието си в срещата, а следите от нараняването бяха очевидни върху областта на ребрата му.

Снимка 506431

След 32 минути игра резултатът беше открит. След като на два пъти Касми опита силни изстрели по диагонала, в третия си удар той намери добре топката и тя стана трудна за спасяване от вратаря на врачани, като Черно море съвсем заслужено, с оглед показаното на терена, излезе с предимство в резултата.

Футболистите на Ботев в няколко отделни случая опитаха да притеснят младия вратар на домакините Дичевски, но той показа завидни умения и се справяше на добро ниво.

В продължението на първото полувреме обаче, при центриране от корнер, младокът скочи, за да хване топката, тя му се изплъзна, рикошира в главата на Н'Диайе и попадна в мрежата за 1:1.

Така на почивката нито един от двата състава не разполагаше с превес над съперника, от гледна точка на резултата, но домакините бяха далеч по-активни на игрището.

През второто полувреме в игра бяха пуснати голяма част от резервните футболисти на гостите. Сред тях беше и вратарят Королев.

Именно въпросният играч бе в основата на запазването на резултата, в началото на тази част.

Снимка 506433

Това стана възможно, като Дар Королев спаси четири последователни опита на съперника да стигне до второ попадение в мача. Той неутрализира на два пъти Курьор, а успя да се намеси подобаващо и при изстрели на Велев и Панайотов.

В 72-ата минута центриране в наказателното поле намери Димов. Той успя да отиграе с глава, но за негово нещастие топката се отби в напречната греда и се върна в игра.

Снимка 506428

Намесата на влезлият като резерва вратар на съперника този път не беше добра, а и той нямаше достатъчно време за адекватна реакция.

Крайното 2;1 бе оформено от Курьор, който разстреля вратаря на съперника с бомбен изстрел с десния крак, 10 минути преди края на двубоя.

Така варненци се намесват в борбата за разпределение на първите 6 места в класирането, като вече са с равен точков актив с отборите на Арда и Берое. Ботев (Враца) е под номер 8.