Силен старт и на вторите 45 минути за домакините.

Буров е заменен от Генов.

47′

Королев сменя Митов.

46′

Как се промениха коефициентите за всеки от двата отбора в началото на второто полувреме - вижте ТУК!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+3′

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините, които натикаха съперника си в собствената му половина.

Центриранията към Курьор бяха голямото оръжие на "моряците", като те използваха предимно дясната зона от нападението си.

Нападателят на "зелено-белите" обаче изпадаше често в положение на засада, като само през първата част това му се случи 4 пъти.

При една от акциите за варненци, отново пас към Курьор в перспектива накара футболиста да използва пълната амплитуда на разтега си, за да достигне до кълбото, като в крайна сметка той го направи, но неволно нарани вратаря на съперника с бутонките си.

На стража бе оказана медицинска помощ, като той продължи участието си в срещата, а следите от нараняването бяха очевидни върху областта на ребрата му.

След 32 минути игра резултатът беше открит. След като на два пъти Касми опита силни изстрели по диагонала, в третия си удар той намери добре топката и тя стана трудна за спасяване от вратаря на врачани, като Черно море съвсем заслужено, с оглед показаното на терена, излезе с предимство в резултата.

Футболистите на Ботев в няколко отделни случая опитаха да притеснят младия вратар на домакините Дичевски, но той показа завидни умения и се справяше на добро ниво.

В продължението на първото полувреме обаче, при центриране от корнер, младокът скочи, за да хване топката, тя му се изплъзна, рикошира в главата на Н'Диайе и попадна в мрежата за 1:1.

Така на почивката нито един от двата състава не разполагаше с превес над съперника, от гледна точка на резултата, но домакините бяха далеч по-активни на игрището.

45+2′

Почивка.

45+1′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Н'Диайе!

Дичевски боксира топката след центриране от корнер, кълбото се отбива в главата на футболиста на гостите и влиза в мрежата.

44′

Жълт картон за Велев.

42′

Илиан Илиев-младши центрира към Курьор.

Разминава се на сантиметри с топката.

Поредна акция на домакините.

37′

Нов опит на Касми да притеснява вратаря на врачани.

Този път изненадва всички с прострелно подаване.

Топката излиза в корнер.

32′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Касми открива резултата!

Попадение на футболиста на Черно море!

С мощен удар по диагонала!

25′

Нова засада на Курьор.

22′

ГРЕДА!

Скоростна атака за гостите, на върха на която се оказва Ненов.

Изстрелът му среща рамката на вратата.

16′

Центриране в наказателното поле.

Топката е избита.

Достига до Касми, който стреля силно по диагонала!

Вратарят избива, а при опита си за добавка Курьор получава неприятен удар в лицето.

Оказана му е медицинска помощ и играта продължава.

14′

11′

Жълт картон за Буров.

9′

Действията на Курьор не бяха умишлени.

Той поднася извиненията си на стража на врачани.

Играта продължава.

8′

Атаки по фланговете и центрирания към Курьор - това е тактиката на домакините, за момента.

При едно от подаванията, голаджията на "моряците" се хвърли, в опит да достигне до топката, но фаулира вратаря на съперника.

Получава официално предупреждение от Волен Чинков.

7′

Засада на Педро.

6′

Сблъсък в средата на терена.

Ненов остава да лежи на тревата.

Налага се намесата на медицинския екип.

5′

Опит за извеждащо подаване към Том.

Дичевски излиза и пресича пас, хващайки топката уверено в ръцете си.

2′

1′

Начало на срещата.

1′

14 Георги Божилов 9 Даниел Генов

Черно море приема Ботев (Враца) в среща от efbet Лига. Задачата пред треньора на варненци Илиан Илиев в двубоя не е никак лека.

"Моряците" трябва задължително да спечелят трите точки, ако не искат да изостанат в борбата за първата шестица, но трябва да го направят на фона на сериозна кадрова криза, сполетяла състава.

Наставникът трябва да нареди боеспособна формация в отсъствието на цели 8 играчи, които отпаднаха от групата за мача.

Илиан Илиев определи групата на Черно море за предстоящия мач с Ботев (Враца)

В лагера на "моряците" имат куп кадрови проблеми

Заразени с коронавирус са двамата вратари Георги Георгиев и Иван Дюлгеров, както и Дани Кики.

От различни контузии пък страдат Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Влатко Дробаров, Родриго Енрике и Исмаил Иса.

Снимка 503218

Така на вратата на варненци ще застане 19-годишният Иван Дичевски, който до този момент има 2 мача в професионалната си кариера.

Иван Дичевски: Готов съм! Няма никакво място за притеснения

19-годишен ще пази за Черно море срещу Ботев (Враца)

"Имам вече два официални мача зад гърба си"

Последната му изява в Първа лига беше в края на юни у дома срещу Етър (2:2). Негова резерва пък ще бъде Стефан Петков от школата на клуба.

Кой е фаворит в мача, може да видите тук!

Големи са проблемите и в центъра на защитата. Заради отсъствието на Станчев, Енчев и Дробаров, на практика единствената опция пред Илиан Илиев за партньор на капитана Даниел Димов е Емил Янчев.

Номинално 21-годишният футболист е вътрешен полузащитник, но позицията на централен бранител не му е чужда. По-добре стоят нещата за Черно море в средата на терена, където изборът на треньора е по-съществен.

Цветомир Панов преподписа с Черно море

С екипа на варненци Панов е изиграл 50 мача за първенство

В центъра на халфовата линия ще играят Стефан Велев и Васил Панайотов, а пред тях в ролята на плеймейкър ще влезе Илиан Илиев-младши.

Двата фланга на "моряците" в предни позиции ще имат изцяло португалски облик в лицето на Родриго Вилела и Леандро Андраде, а голмайсторът Матиас Курьор ще действа на върха на атаката в търсене на поредните си попадения през този сезон.

Въпреки всички проблеми, на "Тича" не могат да си позволят да не победят в трета поредна среща, ако не искат да си направят доста трудна целта, която са си поставили. В момента Черно море изостава на 3 точки от Арда и Берое, които обаче имат и по мач по-малко.

БФС иска Илиан Илиев за нов национален селекционер?

Другият вариант е Александър Димитров

Междувременно двама титуляри до последно ще държат в шах треньора на Ботев (Враца) Антони Здравков за днешното гостуване. Това са офанзивните футболисти и основни фигури в състава - Даниел Генов и Петър Атанасов.

Те са с контузии, но тръгнаха с отбора за Варна, а Сухия се надява, че ще са готови, защото в противен случай положението за врачани става доста сложно. Аут заради контузия е капитанът и основен нападател Валери Домовчийски. Той наскоро хвърли ботуша, който му помагаше за по-бързо възстановяване.

Валери Домовчийски се завръща в игра през декември

Може да вземе участие още в двубоя срещу Локомотив (Пд)

С коронавирус е титулярният вратар Красимир Костов, докато стълбът в отбраната Венцислав Керчев е наказан. Той бе изгонен при разгрома с 5:1 над Арда на 2 ноември.

След това обаче мачът на врачани със Славия бе отложен заради многото заразени при столичани и така бранителят не можа да изтърпи санкцията си.

Заразата с COVID-19 достигна и до Ботев (Враца)