Черно море победи Берое с 2:0 в мач от 12-ия кръг на родното първенство. Точни за "моряците" на "Тича" бяха Исмаил Иса (38) и Мартин Минчев (86-дузпа).

С успеха варненци излязоха на пето място с 18 точки. Толкова имат и старозагорци, но са седми.

Тимът на Илиан Илиев изигра солиден мач и постигна закономерна победа. В същото време възпитаниците на Александър Томаш показаха познотото непостоянство и изтриха добрите впечатления от победата над ЦСКА в миналия кръг.

Черно море - Берое 2:0

Черно море - Берое 2:0, Мартин Минчев бележи от дузпа

Срещата започва в 20:00 часа

Срещата започно равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата. В 5-ата минута удар на Васил Панайотов излезе в аут. Малко след това Рубен Бригидо стреля от границата на наказателното поле, но Митрович се справи.

В 35-ата минута Георги Ангелов сбърка при изнасянето на топката. Кълбото се озова в Мартин Минчев, който нахлу в наказателното поле отляво и нанесе силен удар в близкия ъгъл, който Пламен Колев спаси.

Снимка 446289

Три минути по-късно Черно море поведе. Васил Панайотов пусна отличен извеждащ пас за Исмаил Иса, който проби отдясно и с удар по диагонала вкара за 1:0.

В 41-ата минута Мартин Минчев получи топката в пеналта и стреля опасно, но Колев успя да избие.

Втората част започна с натиск на старозагорци, които тръгнаха да търсят изравнителен гол. В 52-ата минута техничен удар на Бригидо мина покрай вратата.

Снимка 446288

Четири минути след това Иван Минчев стреля опасно, но Миодраг Митрович изби в корнер. След неговото изпълнение Зоран Йосипович стреля с глава в гредата, а Виктор Генев не сполучи при добавката.

В 59-ата минута Колев остави Берое в мача. Иса бе изведен зад отбраната на заралии. Нападателят се поколеба дали да подава или да стреля и в крайна сметка вратаря на гостите спаси удара му.

В 79-ата минута резервата Аристот Ндонгала пропусна отлична възможност за гол. Родриго центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Конгоанецът бе оставен абсолютно сам, но от няколко метра с глава прати топката в аут.

Снимка 446287

В 86-ата минута Черно море стигна до втори гол. Александър Василев фаулира Родриго в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Минчев, който прати Колев в обратния ъгъл и вкара за 2:0.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и "моряците" взеха заслужени три точки.