Отборът на Черно море надделя над единайсеторката на Ботев (Пловдив), в срещата между двата тима от програмата на 14-ия кръг на "А" група.

Варненци се наложиха с 2:1, след голове на Курьор и Паланков. Почетното попадение за гостите вкара Огнянов през вторите 45 минути.

Множеството проблеми, които имаха домакините в състава си бяха отшумели преди началото днес, като голяма част от обичайните титуляри за "моряците" се появиха на "Тича". Шанс за изява за пореден път получи новото попълнение в редиците на "зелено-белите" Клок, а на върха на атаката бе опитният Манолов.

С Огнянов, Цветков и Колев пък се свързваше всичко по-интересно в предни позиции в редиците на гостите.

Домакините стартираха с мощен натиск, като буквално натикаха опонента в половината му. Резултатът от това не закъсня, като само в рамките на 2 минути - между 21-ата и 23-та те вече водеха с категоричното 2:0.

Първо Курьор засече изненадващо една топка от въздуха от над 20 метра, като не остави шансове на Стаховяк за реакция и даде предимство на състава си, а докато Ботев се опомни, предимството на варненци бе удвоено, а точен този път бе Паланков.

Шокът за пловдивчани бе видим, като футболистите на тима буквално нямаха идея какво се случва на терена и не разполагаха с психологическата подготовка да се върнат в срещата до почивката.

Това се случи чак в 64-ата минута, когато чудесно изпълнен свободен удар от Огнянов намали разликата в резултата до 1:2.

Малко преди края Райков преодоля Стаховяк с елегантен изстрел, но в последния момент бранител на съперника изчисти топката от голлинията, като това бе и последната реална опасност в срещата.

Успех на Ботев днес щеше изкачи отбора до 3-ата позиция във временното класиране, като пловдивчани щяха да съберат актив от 24 точки - с две повече от ловешкия Литекс, но това така и не се случи.

Победата за варненци пък е под номер 5 за тима през сезона, с което отборът набира сбор от 18 точки, запазвайки 8-ото си място.

КОМЕНТАР ПО МИНУТИ И ВСИЧКО ПО-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА ЧЕТЕТЕ ТУК!