Отборът на Пирин успя да спре победната серия на Черно море, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 в тазвечершния сблъсък в Благоевград. Точен за "моряците" бе Георги Божилов, а равенството бе възстановено 8 минути преди края на срещата от Юлиан Попев.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на стадион "Христо Ботев" на живо:

Пирин - Черно море (Развой на срещата по минути)

"Моряците" са лидер във временното класиране в Първа лига

Първата част стартира с атака на гостите от Варна още в 3-ата минута. Зехиров бе намерен от Огнянов в наказателното поле на Пирин и стреля от малък ъгъл, но топката попадна право в ръцете на Макенджиев.

Първият пробив за домакините от Благоевград дойде чак в 12-ата минута, като преди това Пирин почти не излизаше от собствената си половина. Дани Младенов напредна сам, но бе спрян от Хасани непосредствено преди границата на наказателното поле.

В 18-ата минута Черно море направи фрапантен пропуск, с който можеше да открие резултата още в началото на срещата. Пас на Костадинов в наказателното поле не бе засечен нито от включващия се на скорост Чунчунков, нито от Зехиров... Само 60 секунди по-късно, отново Костадинов остана непокрит, като този път реши да стреля, но топката рикошира в тялото на Макенджиев и излезе в корнер.

В 33-ата минута Дани Младенов центрира от корнер, но Костов не успя да отправи удар, а с топката се размина и Стилиян Николов, който бе позициониран непосредствено пред вратата на Михайлов. Малко след това Чунчуков опита нещо доста атрактивно. Удар със задна ножица пробва футболистът на "моряците", но топката мина много встрани от вратата на Макенджиев.

В 35-ата минута обаче, същият не сгреши отново. Той бе изпуснат от защитата на Пирин и реши да стреля, но ударът му бе спасен от Макенджиев. Топката обаче попадна в непокрития Божилов, който не се поколеба и отправи силен шут, след който откри резултата.

В добавеното време на редовните 45 минути Станислав Костов на два пъти опита да покоси мрежата на Черно море - първо с 20-метров шут, който бе отразен от Михайлов и след това отново силен удар, който разтресе гредата. Така на почивката гостите се оттеглиха с аванс от един гол.

Черно море не губеше никакво време при подновяването на играта. Не бяха изминали и 60 секунди от началото на второто полувреме и Зехиров бе изведен и изпуснат от защитата, но разочарова с изпълнение. Ударът му бе доста слаб и неточен и топката премина много встрани от вратата.

Следващата сносна атака за "моряците" дойде чак в 59-ата минута, когато пробив на дуото Чунчуков - Зехиров не достигна до нищо опасно пред вратата на Пирин, но Старокин не се поколеба да отправи силен далечен шут, при който Макенджиев трябваше да се намеси, за да предотврати втори сигурен гол в мрежата си.

В 65-ата минута се откри чудесна възможност пред Пирин да изравни резултата. Дани Младенов стреля отляво от фаул, но Михайлов спаси, след което Стилиян Николов отправи силен удар от малък ъгъл, но стражът отново изби топката с тялото си.

Минута по-късно дойде и най-спорната ситуация в мача. Черно море извърши нарушение, но останаха съмнения дали то бе в наказателното поле или извън него. Главният съдия на срещата отсъди свободен удар, а зад топката застана Костов, но той не успя да реализира нищо опасно пред вратата на варненци.

След като бе изминал 1 час от началото на мача, домакините най-накрая взеха инициативата в свои ръце. Станислав Костов отново бе в епицентъра на събитията и се опита да притесни Михайлов, след като се справи отлично със Зехиров, но не успя да стреля по най-добрия начин и стражът улови.

В 82-ата минута логично най-накрая се случи и Юлиан Попев успя да възстанови равенството на "Христо Ботев", след като капитанът се разписа във вратата на Михайлов.

Така двата отбора си поделиха по точка в Благоевград, а "орлетата" успяха да донесат изненадата в четвъртия кръг на Първа лига.