Черно море и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

Спорът между двете единайсеторки на "Тича" завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

И двата тима са сигурни за мястото си в Топ 6 след края на редовния сезон. При успех днес "моряците" можеха да се изравнят по точки с "канарчетата". "Жълто-черните" се намират в добра форма след подновяването на първенството и все още не познават вкуса на поражението.

Снимка 411394

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - Ботев (Пловдив) 0:0

Пловдивският тим ще бъде без наказания Антонио Вутов

Първото полувреме не беше толкова динамично и напрегнато, колкото по всяка вероятност двата тима се бяха надявали преди началния сигнал.

Домакините притежаваха топката през по-голяма част от времето, но не успяваха да стигнат до чиста голова ситуация.

За сметка на това гостите се опитваха да използват всяка малка неточност в постройката и придвижването на съперника, за да създават напрежение в полето на Дюлгеров.

Акциите на Неделев и Балтанов обаче срещаха яростната съпротива на защитата на "моряците", които не позволяваха да се стигне до опасност пред стража на тима.

Ндонгала определено бе големият длъжник за варненци в мача, що се касе до първите 45 минути. Футболистът на "зелено-белите" на два пъти попречи резултатът да бъде открит, като на първо време спря устрем на Васил Панайотов, пресичайки подаване към него, въпреки че беше в положение на засада.

Снимка 411396

След това, малко преди паузата, Ндонгала отново не бе наясно с разположението на съотборниците си в пеналта на опонента, като вместо да продължи подаване към себе си напред в атаката, той реши да стреля, при положение, че пред него имаше двама бранители в жълти екипи. Топката рикошира в тялото на защитник и се върна в игра за гостите.

Впоследствие Ндонгала бе заменен принудително, след като получи травма. На негово място се появи Мехди Фенуш.

В самия край на полувремето Балтанов бе изведен от Добрев лице в лице с вратаря Дюлгеров, но младият страж спаси изстрела му, като по този начин запази и резултата непроменен.

Второто полувреме стартира с две чудесни ситуации за домакините пред вратата на гостуващия тим.

Първо обаче Радослав Василев не успя да преодолее Кайзер с изстрел от близка дистанция с глава, а след това и Фенуш стреля опасно, но кълбото не пожела да премине голлинията на Ботев (Пд).

Постепенно атаките на двата тима намаляха, като в последните минути от мача и "зелено-белите", а и "канарчетата" разчитаха предимно на контраатаки и пестяха усилията си в предни позиции, залагайки на сигурността в отбрана.

До момента Николай Киров винаги бе побеждавал Илиан Илиев в двубоите помежду им. Днес тази тенденция беше нарушена.

Групата на Черно море за срещата с Ботев (Пд)