Все пак футболистът на домакините се изправя на крака.

Минчев стреля с глава!

Топката излиза в аут.

Неточно изпълнение на футболиста на домакините.

63′

Даниел Кайзер излиза и избива топката в странично хвърляне, при поредната акция на домакините.

Този път Василев не намери очертанията на вратата със своя изстрел.

62′

Оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на съперника, Доре стреля неточно с глава.

Центрирането на Кардосо беше чудесно, но нападателят на гостите не успя да постигне нищо.

60′

Карачанаков сменя Шопов.

58′

Пробив на Георги Илиев по левия фланг на атаката на варненци.

Топката е избита от краката му в последния възможен момент.

Не успя опитният състезател да центрира.

54′

Пробив на Добрев по левия фланг на атаката на Ботев (Пд).

Центрирането му обаче не е успешно.

Топката е избита в предни позиции.

52′

Изстрел на капитана на домакините Илиев от близка дистанция!

Кайзер спасява.

Фенуш с добавка от границата на пеналта!

Топката минава над вратата на Ботев (Пловдив).

48′

Чудесна намеса на Даниел Кайзер!

Радослав Василев стреля от близка дистанция, но вратарят на Ботев (Пд) реагира по завиден начин и предотврати откриването на резултата.

Малшанс за домакините.

45′

Начало на вторите 45 минути.

45+2′

Първото полувреме не беше толкова динамично и напрегнато, колкото по всяка вероятност двата тима се бяха надявали преди началния сигнал.

Домакините притежаваха топката през по-голяма част от времето, но не успяваха да стигнат до чиста голова ситуация.

За сметка на това гостите се опитваха да използват всяка малка неточност в постройката и придвижването на съперника, за да създават напрежение в полето на Дюлгеров.

Акциите на Неделев и Балтанов обаче срещаха яростната съпротива на защитата на "моряците", които не позволяваха да се стигне до опасност пред стража на тима.

Ндонгала определено бе големият длъжник за варненци в мача, що се касе до първите 45 минути. Футболистът на "зелено-белите" на два пъти попречи резултатът да бъде открит, като на първо време спря устрем на Васил Панайотов, пресичайки подаване към него, въпреки че беше в положение на засада.

След това, малко преди паузата, Ндонгала отново не бе наясно с разположението на съотборниците си в пеналта на опонента, като вместо да продължи подаване към себе си напред в атаката, той реши да стреля, при положение, че пред него имаше двама бранители в жълти екипи. Топката рикошира в тялото на защитник и се върна в игра за гостите.

Впоследствие Ндонгала бе заменен принудително, след като получи травма. На негово място се появи Мехди Фенуш.

В самия край на полувремето Балтанов бе изведен от Добрев лице в лице с вратаря Дюлгеров, но младият страж спаси изстрела му, като по този начин запази и резултата непроменен.

45+1′

Почивка.

45′

Кристиян Добрев центрира остро!

Балтанов засича топката от въздуха, но Дюлгеров успява да я избие напред.

Малшанс за гостите!

44′

Центриране на Минчев.

Василев не успява да засече топката.

Тя се отбива в крака му и излиза в аут.

43′

Фенуш сменя Ндонгала.

38′

Ндонгала на практика спира нова успешна атака за домакините.

Вместо да продължи подаването към Панайотов, решава да стреля, при уговорката, че пред него имаше двама бранители на Ботев (Пловдив).

Очаквано кълбото се отбива в тялото на защитниците на "канарчетата".

35′

Изключителен пас на Георги Илиев към Васил Панайотов.

Ндонгала обаче пресича подаването и не позволява на съотборника си да отправи изстрел.

На всичко отгоре Ндонгала е бил и в положение на засада...

31′

Нова възможност за Минчев.

Ндонгала го извежда на границата на наказателното поле.

Изстрел на младока далеч над вратата на съперника.

27′

Изстрел на Минчев с глава!

Вратарят на Ботев (Пд) спасява.

Хваща уверено Кайзер топката в ръцете си.

25′

Жълт картон за Балтанов.

22′

Неделев центрира с левия крак.

Терзиев засича топката с глава, но не успява да намери очертанията на вратата.

Изпълнение на начален удар за домакините.

19′

Кардосо се отчете с две последователни неточности в играта си в защита.

Домакините не успяха да се възползват от възможността.

Натискът на "зелено-белите" обаче продължава.

17′

Добрев заменя принудително Перейра.

Контузи се футболистът на Ботев (Пловдив).

14′

"Моряците" владеят топката повече от съперниците си.

За момента обаче те не стигат до чиста голова ситуация.

Публиката във Варна пък не спира да подкрепя любимците си.

10′

Изстрел на Терзиев от границата на наказателното поле!

Дюлгеров избива топката в корнер.

Нищо интересно след статичното положение.

7′

Две поредни нарушения на Терзиев срещу Минчев.

Получава само забележка състезателят на гостуващия тим.

6′

Засада на Василев.

5′

Натиск на домакините в откриващите минути от мача.

Използват фланговете си "моряците".

За момента състезателите на Ботев (Пд) са плътно прибрани в собствената си половина.

1′