Отборите на Черно море и Ботев (Пд) не успяха да се победят в ранния съботен двубой от програмата в Първа лига. Резултатът 1:1 намали до минимум надеждите на гостите за пробив в Топ 6, докато селекцията на Георги Иванов се нуждае от още една победа, за да подсигури и на практика участието си в шампионския плейоф.

Черно море - Ботев Пловдив 1:1 (Развой на срещата по минути)

По-доволни от ремито са "моряците"

Дербито в Каварна бе белязано от два бързи гола между 10-ата и 11-ата минути, когато първо Лъчо Балтанов откри за гостите, а впоследствие паритетът светкавично бе възстановен от Марек Кузма. До края, макар и малко, шансове за пълен обрат имаха варненци. На два пъти обаче техни удари бяха изчиствани от голлинията.

Любопитен факт от днешната среща е, че двата тима завършват наравно за първи път от цели 3 години.

До края на редовния сезон в Първа лига остават още два кръга.

Снимка 282866

Сякаш от нищото Ботев (Пд) успя да нанесе своя удар само 10 минути след началото на двубоя. Тодор Неделев получи топката от Виана малко пред наказателното поле на Черно море, след което продължи хитро към Лъчо Балтанов, който без подготовка не остави никакъв шанс на Щром. По този начин юношата на Левски реализира за сефте през тази кампания в Първа лига.

Лъчо Балтанов: Трудно ще се преборим с Дунав за Топ 6

Капитанът на Ботев: Трудно ще се преборим с Дунав за първата шестица

"Прекалено бързо допуснахме изравняване"

Отговорът на "моряците" обаче не закъсня. Още в следващата си атака домакините съумяха да възстановят паритета. Триходова комбинация между Коконов, Венков и Кузма хвана по "бели гащи" отбраната на Ботев, която само видя, как последният с лекота бележи в опразнената врата на Георги Георгиев.

Снимка 282863

За съжаление на малобройната публика, бързите попадения, странно защо, "убиха" темпото в двубоя, вместо да спомогнат за една истинска голова фиеста.

В 36-ата минута публиката в Каварна беше много близо до това да види изключителен гол, директно от корнер на Иван Коконов. Халфът използва бурния вятър и завъртя топката застрашително към далечния ъгъл на пловдивската врата. За негова жалост на голлинията беше застанал бранителят Лазар Марин, който успя да изчисти.

Снимка 282867

Втората част можеше да започне по мечтан начин за домакините. Централният бранител Траян Траянов беше най-съобразителен при центриране от ъглов удар и моментално отправи акуратен изстрел с глава, който бе спрян на голлинията отново от Лазар Марин, който днес буквално изпълняваше функция на "втори вратар", изчиствайки по същия начин на идентичната ситуация в 36-ата минута.

Ники Киров: Зависим от други отбори за място в шестицата

Белия се ядоса: Много бързо ни изравниха

"Срещу Левски ще играем друг тип футбол"

Малко по-късно, не и без съдийска помощ, Омар Косоко получи топката в "дупката" отворила се между Траянов и Тодор Паланков. Националът на Бенин пое коженото кълбо с ръка, което остана незабелязано от всички рефери на стадиона в Каварна. Изпълнението му обаче беше толкова слабо, че анемичният му удар излезе в аут.

Снимка 282864

Новото попълнение на Черно море - Борислав Балджийски полази по нервите на треньорския щаб и феновете на тима, след като в 67-ата минута реагира изключително грубо при смяната му с капитана Георги Илиев.

До края интересни мигове в Каварна нямаше и така сблъсъкът за Топ 6 завърши без победител.

В следващия кръг на Черно море предстои своеобразно морско дерби с Нефтохимик. Ботев пък гостува на омразния си Левски също на 19.03, но от 17:30 часа.

Емануил Луканов: Получихме гол, върнахме го бързо, така че сме щастливи

Заместникът на Гонзо: Може би вятърът ни повлия

"Горе-долу сме сигурни за първата шестица"