Пламен Николов ще поиграе около минута и половина в днешната среща.

Неубедителният Фелипе Бризола отстъпва мястото си на Радослав Апостолов.

Младият Милко Георгиев ще замени контузеният Крум Стоянов.

73′

Жълт картон за Георги Илиев, който си издейства официално предупреждение малко след появата си в игра. Лошото в ситуацията е, че ще се наложи принудителна смяна на пострадалия Крум Стоянов.

67′

Новото попълнение на Черно море - Борислав Балджийски полази по нервите на треньорския щаб и феновете на тима, след като в 67-ата минута реагира изключително грубо при смяната му с капитана Георги Илиев.

55′

Видимо бесен от подминатата ситуация с Косоко, Траян Траянов си изкара жълт картон заради реплика.

54′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА КОСОКО! Малко по-късно, не и без съдийска помощ, Омар Косоко получи топката в "дупката" отворила се между Траянов и Тодор Паланков. Националът на Бенин пое коженото кълбо с ръка, което остана незабелязано от всички рефери на стадиона в Каварна. Изпълнението му обаче беше толкова слабо, че анемичният му удар излезе в аут.

52′

Жълт картон за Лазар Марин, който направи много грубо нарушение и логично бе санкциониран от Баялцалиев.

51′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Втората част можеше да започне по мечтан начин за домакините. Централният бранител Траян Траянов беше най-съобразителен при центриране от ъглов удар и моментално отправи акуратен изстрел с глава, който бе спрян на голлинията отново от Лазар Марин, който днес буквално изпълняваше функция на "втори вратар", изчиствайки по същия начин на идентичната ситуация в 36-ата минута.

46′

На почивката Николай Киров е предприел една промяна в своя състав. В игра се появява Омар Косоко, напуска Меледже.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

36′

КОКОНОВ! БЕЗ МАЛКО НЕ СТАНАХМЕ СВИДЕТЕЛИ НА ГОЛ ДИРЕКТНО ОТ КОРНЕР! В 36-ата минута публиката в Каварна беше много близо до това да види изключителен гол, директно от корнер, на Иван Коконов. Халфът използва бурния вятър и завъртя топката застрашително към далечния ъгъл на пловдивската врата. За негова жалост на голлинията беше застанал бранителят Лазар Марин, който успя да изчисти.

32′

Жълт картон за Меледже, който спря опасна атака на Черно море и логично бе санкциониран от Ангел Баялцалиев.

21′

Опит за интересно воле от страна на Даниел Георгиев, което не затруднява по никакъв начин стража на Ботев.

11′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!МАРЕК КУЗМА!!1:1!! Отговорът на "моряците" обаче не закъсня. Още в следващата си атака домакините съумяха да възстановят паритета. Триходова комбинация между Коконов, Венков и Кузма хвана по "бели гащи" отбраната на Ботев, която само видя, как последният с лекота бележи в опразнената врата на Георги Георгиев.

10′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! БАЛТАНОВ!!0:1!! Сякаш от нищото Ботев (Пд) успя да нанесе своя удар само 10 минути след началото на двубоя. Тодор Неделев открадна топката малко пред наказателното поле на Черно море, след което продължи хитро към Лъчо Балтанов, който без подготовка не остави никакъв шанс на Шром. По този начин юношата на Левски реализира за сефте през тази кампания в Първа лига.

6′

СМЯХ! Поради силният насрещен вятър, стражът на гостите - Георги Георгиев изпитва изключителна трудност с това да може да изпрати топката по-далеч от центъра на терена.

4′

Много силен вятър ще затруднява максимално 22-ата на терена.

4′

Левият бек Михаил Венков ще изи­грае своя юбилеен мач №300 в елита, като 115 от досегашните му са с екипа на варненските моряци. Дебютът му в бившата А група бе за Литекс през сезон 2001/02 г.

Снимка 267586

3′

Двубоят с Ботев ще е последният, в който Георги Иванов-Гонзо няма да води тима си от пейката. Той бе наказан от ДК към БфС с 3 мача заради опита за душене на четвъртия съдия на мача със Славия в София. Легендата на Левски е заел мястото си в т.нар "ВИП" ложа на стадиона в Каварна, пушейки цигара след цигара.

2′

Любопитно е да се отбележи, че вече близо 3 години двата отбора нямат равенство помежду си. За последно те не се победиха на 26 март 2014 година -1:1 в Пловдив.

1′

77. Пируло 19. Борис Тютюков

Отборите на Черно море и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в ранния съботен двубой от програмата в Първа лига. Битката е от съдбоносно значение за класирането в Топ 6, което ще даде възможност за участие в шампионския плейоф.

Вездесъщата шеста позиция към днешна дата се държи именно от домакините днес, които имат преднина пред "канарите" от цели 5 точки. До края на редовния сезон остават още два кръга.

Тежък удар за Черно море - Бакари аут до края на сезона

Получи тежка травма

Големите проблеми в лагера на Черно море са свързани с тежката контузия на Бакари, който скъса кръстни връзки и е аут до края на първенството. Неприятна травма пък продължава да мъчи и капитана Георги Илиев, който все още не е напълно възстановен за игра. Другият липсващ в състава на варненци е защитникът Стефан Станчев. По всяка вероятност първи мач през пролетта като титуляр ще запише Пламен Николов, който ще си партнира с Траян Траянов. Без алтернатива в сърцето на атаката пък е словакът Марек Кузма.

Двубоят с Ботев ще е последният, в който Георги Иванов-Гонзо няма да води тима си от пейката. Той бе наказан от ДК към БФС с 3 мача заради опита за душене на четвъртия съдия на мача със Славия в София. Старши-треньор отново ще е асистентът му Ивайло Петров.

Омар Косоко и Меледже Омнебес отново в сметките за Ботев (Пловдив)

Косоко и Меледже отново в сметките за Ботев (Пловдив)

Вижте групата на тима за мача с Черно море

Промени в състава на Ботев (Пд) са няколко. Поради контузия титулярният страж Иван Чворович е оставен на резервната скамейка, а на негово място днес ще видим Георги Георгиев. Въпреки тежкия удар в главата, който получи по време на дербито с Берое, Виктор Генев заема позиция в центъра на отбраната. Изтърпелият своето наказание Меледже Омнабес попада в стартовите 11 на Ники Киров. Същото важи и за Фелипе Бризола, който заедно с Тодор Неделев ще бъдат най-близо до централния нападател Фернандо Виана, за когото се говори, че има интерес от страна на Левски.

Левски си хареса Виана от Ботев

Левски си хареса бразилски голмайстор

"Сините" следят нападателя до края на сезона

Главен съдия на срещата е Ангел Баялцалиев от София, с помощници Драгомир Милев и Борислав Колев. Допълнителни асистент арбитри са Стефан Павлов и Петър Костадинов. Делегат на БФС е Иван Манолов, а работата на реферите ще следи Мартин Богдев.