Керчев бележи за 3:0, след като засече топката при центриране от корнер.

В крайна сметка попадението е зачетено като автогол на Корупис.

Жълт картон за Станчев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме изненадващо започна с по-любопитна ситуация пред вратата на домакините. В нея Станислав Маламов проби в половината на съперника и стреля от далечна дистанция. Топката премина на сантиметри от целта.

Това бе първият, а както се оказа и последен подобен игрови момент за старозагорци за откриващата част от сблъсъка. До почивката на терена имаше само един отбор - този на домакините.

Футболистите на Ботев (Враца) наложиха тотален контрол над събитията на терена, като не излязоха от половината на опонента за много продължителен период от време.

Беше неминуемо именно врачани първи да стигнат до откриването на резултата. Това стана факт след 14-ата минута, когато Петър Атанасов бе повален в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката на 11-ия метър застана Валери Домовчийски, който не сгреши, давайки заслужена преднина на своя тим.

Акциите в полза на Ботев (Вр) се редуваха една след друга, но не представляваха сериозна опасност за съперника.

Като по учебник, съставът на домакините се добра и до второ попадение в самия край на полувремето. Продължително разиграване в близост до пеналта на Кацаров бе последвано от центриране, над всички скочи Илия Миланов, който прати топката в мрежата за 2:0, сякаш предвещавайки и крайния победител в сблъсъка.

До паузата нови попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Първи гол за Илия Миланов в тима на врачани.

Центриране от продължително разиграване при изпълнение на корнер намери извисилия се над всички Миланов, който с глава праща топката в мрежата за 2:0.

42′

Домакините се опитват да отбележат още един гол преди края на полувремето.

По всяка вероятност ще искат те да улеснят максимално задачата си в мача.

38′

Мечев стреля от свободен удар!

Кацарев лови топката в ръцете си.

Добра намеса на вратаря на старозагорци.

36′

Сменят подхода си в атака състезателите на домакините.

Започнаха все по-често да търсят центриранията в наказателното поле на съперника.

За момента това не им носи сериозен успех.

30′

Ще продължи ли договора си с клуба Сашо Ангелов?

Този въпрос вълнува сериозно феновете на Ботев (Враца) в последните дни.

Сашо Ангелов получава увеличение на заплатата и оферта за нов договор?

Самият той отказа да коментира темата, но не отрече, че предстои развръзка в тази посока

25′

Жълт картон за Стоев.

Първи в мача.

23′

Младите футболисти на гостите са мотивирани за успех, но определено не разполагат с необходимия опит.

Това видимо създава дисбаланс в случващото се между двете единайсеторки на терена.

18′

Даниел Генов стреля!

Добра реакция на вратаря на Верея.

Избива кълбото напред.

16′

Мощен шут на Вълчев!

Топката преминава встрани от вратата на съперника.

Добър опит на състезателя на Ботев (Вр).

14′

ГОЛ!

1:0!

Попадение на Валери Домовчийски от бялата точка!

Резултатът е открит!

13′

ДУЗПА за Ботев (Враца)!

Атанасов е повален на земята!

10′

Домовчийски е изведен в добра позиция!

В последния момент защитник протяга крак и не му позволява да стреля.

След това се намесва и стражът на гостите.

8′

Липса на синхрон между отделните линии в играта на гостите.

Топката преминава бързо от защитата към средната част от терена, но след това просто се губи от футболистите на тима.

Нямат възможност да изнесат кълбото на скорост младите състезатели на старозагорския състав.

6′

Първа интересна ситуация в срещата.

Изненадващо тя е пред вратата на домакините.

Станислав Маламов решава да изпробва мерника си от далечна дистанция.

Топката преминава в близост до целта, но не попада в очертанията на вратата.

1′

14 Мирослав Будинов 77 Пламен Стоянов

Ботев (Враца) приема Верея в мач от 29-ия кръг в Първа лига. Врачани заемат второто място в Група А на Втората осмица преди тази среща, докато "лъвовете" са последни и все още търсят първата си победа от началото на сезона.

Снимка 415657

Момчетата на Сашо Ангелов изостават на девет точки от първия Етър, което на практика означава, че единственото, за което могат да се борят оттук насетне е да радват феновете на отбора с успехи.

Именно заради това, старши треньорът ще даде почивка на някои от футболистите за този двубой.

Сашо Ангелов:  Аз лично ще го поддържам напрежението в отбора

Сашо Ангелов: Аз лично ще го поддържам напрежението в отбора

Наставникът на Ботев (Вр) остана доволен от нулевото равенство във Велико Търново

Заралии пък отново ще излязат в състав, пълен с юноши, като задачата на Иван Вутов наистина е предизвикателство.

Снимка 416649

От клуба вече заявиха, че за тях всеки мач в Първа лига до края на сезона ще е като учебна игра, тъй като не разполагат с достатъчно опитни футболисти, след като чужденците напуснаха тима.

Главен съдия на срещата ще е Станимир Тренчев.

Помощник-треньорът на Верея: За нас всеки мач в Първа лига е учебна игра