Ботев (Враца) победи без никакви затруднения състава на Верея в мач от 29-ия кръг в Първа лига.

Врачани надделяха с категоричното 5:0 и продължават да заемат второто място в Група А на Втората осмица, докато "лъвовете" са последни и все още търсят първата си победа от началото на сезона.

Точни за победителите бяха Домовчийски, Миланов и Генов, а автоголове си отбелязаха Курупис и Кацарев.

Момчетата на Сашо Ангелов изостават на шест точки от първия Етър, което на практика означава, че единственото, за което могат да се борят оттук насетне е да радват феновете на отбора с успехи.

Сашо Ангелов получава увеличение на заплатата и оферта за нов договор?

Самият той отказа да коментира темата, но не отрече, че предстои развръзка в тази посока

Именно заради това, треньорът даде почивка на някои от футболистите за този двубой.

Заралии пък отново излязоха в състав, пълен с юноши, като задачата на Иван Вутов до края на сезона наистина е предизвикателство. От клуба вече заявиха, че за тях всеки мач в Първа лига до финала на кампанията ще е като учебна игра, тъй като не разполагат с достатъчно опитни футболисти, след като чужденците напуснаха тима.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Враца) - Верея 5:0!

Заралии отново излизат в състав, пълен с юноши

Първото полувреме изненадващо започна с по-любопитна ситуация пред вратата на домакините. В нея Станислав Маламов проби в половината на съперника и стреля от далечна дистанция. Топката премина на сантиметри от целта.

Това бе първият, а както се оказа и последен подобен игрови момент за старозагорци за откриващата част от сблъсъка. До почивката на терена имаше само един отбор - този на домакините.

Футболистите на Ботев (Враца) наложиха тотален контрол над събитията на терена, като не излязоха от половината на опонента за много продължителен период от време.

Беше неминуемо именно врачани първи да стигнат до откриването на резултата. Това стана факт след 14-ата минута, когато Петър Атанасов бе повален в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката на 11-ия метър застана Валери Домовчийски, който не сгреши, давайки заслужена преднина на своя тим.

Акциите в полза на Ботев (Вр) се редуваха една след друга, но не представляваха сериозна опасност за съперника.

Като по учебник, съставът на домакините се добра и до второ попадение в самия край на полувремето. Продължително разиграване в близост до пеналта на Кацаров бе последвано от центриране, над всички скочи Илия Миланов, който прати топката в мрежата за 2:0, сякаш предвещавайки и крайния победител в сблъсъка.

До паузата нови попадения не бяха реализирани.

За сметка на това втората част беше истинска наказателна акция за повярвалите си гости.

В 56-ата минута, след центриране в наказателното поле и удар на Керчев, Курупис прати топката в собствената си врата за 0:3.

Отново с автогол, този път в пасива на Кацарев и след изстрел на Домовчийски, резултатът набъбна до 4:0.

Крайното 5:0 оформи Пламен Генов, който бе точен с диагонален удар, от зоната между голямото и малкото наказателно поле.

До последния сигнал желание от страна на Ботев (Вр) за отбелязване на нови голове не липсваше, но и късметът не беше на страната на домакините, които събират 38 точки в актива си. Верея все още няма победа в елита на страната през настоящата кампания.