Ботев (Враца) сътвори първата голяма изненада при рестарта на Първа лига. В съботния следобед селекцията на Тони Здравков спечели гостуването си на Ботев (Пд) с 1:0 и така прибави ценни три точки в борбата си за спасение. В герой за "зелените" се превърна опитният Валери Домовчийски, който реализира единственото попадение още в 9-ата минута. Това бе първи успех на врачани в Пловдив от 36 години!

Ботев (Пд) - Ботев (Враца) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Изненада на Коматево

Пловдивският Ботев пък така и не показа нужната креативност в предни позиции. "Жълто-черните" трудно създаваха чисти голови положения, а когато достигаха до такива, те биваха пропилявани от Неделев, Тонев и Вутов. Така момчетата на Ферарио Спасов инкасираха втора загуба от Ботев (Вр) през този шампионат. Оттук насетне "канарчетата" започват да мислят изцяло за предстоящия първи полуфинал за Купата на България срещу ЦСКА.

Снимка 482568

Ботев (Пд) започна ентусиазирано пред своите фенове, като "канарите" най-често атакуваха по левия фланг. Стартовите мигове определено принадлежаха на дебютанта Фабио Бурбано, който демонстрира доста скорост и техника в своите крака. Негов беше и първия изстрел в мача, преминал обаче далеч от опасната за Краси Костов зона.

Обагреният в зелено Ботев можеше да получи неочаквано предимство в седмата минута. Стражът на домакините Янко Георгиев увисна при центриране от корнер, а дебнещият Илия Миланов отправи изстрел с глава, който за негова жалост нямаше необходимата точност.

Снимка 482575

След едва втората си атака в двубоя, селекцията на Тони Здравков донякъде изненадващо поведе с 0:1. Всичко започна с добро движение в центъра на крайния бранител Ангел Лясков, продължил по фланга за Петър Атанасов. Въпросният центрира с външен фалц в полето за Домовчийски, който намери достатъчно свободно място между Работов и Филип Филипов, за да матира с глава един от своите бивши отбори.

Локомотив (Пд) победи Етър с 2:0 при рестарта на Първа лига

Първа лига се завърна с очакван резултат на "Лаута"

Локомотив (Пд) съкруши Етър с два късни гола

Случилото се сериозно стресна предварително фаворизирания тим на Ботев от Пловдив. Тодор Неделев се нагърби да "издърпа" своите от блатото, но в 13-ата минута негов изстрел премина високо над горната греда на Костов.

Ботев (Пд) продължаваше да търси начини, чрез които да стигне до изравняването. Постепенно Александър Тонев се активизира в своята зона, а това доведе със себе си и серия от добри центрирания. При едно от тях отбраната на съперника не беше достатъчно подредена, но Тодор Неделев и Антонио Вутов взаимно си попречиха в стремежа си да отиграят коженото кълбо.

Снимка 482572

Момчетата на Ферарио Спасов стигнаха до реална голова възможност в 30-ата минута. Антонио Вутов се оказа близо до тъчлинията, след което пробва пас за Александър Тонев. Бившият играч на Астън Вила искаше да отиграе с пета, но неуспехът му се превърна в хитър пас за дебнещия на далечна греда Неделев. Капитанът на домакините обаче шутира с по-неудобния си десен крак и прати топката над горната греда.

Сериозно неразбирателство възникна между Александър Тонев и Антонио Вутов в 37-ата минута. Двамата провалиха едно отлично центриране на Фабио Бурбано, след като така и не се изясниха кой от тях трябва да има предимство при възникналата отлична голова възможност.

Лудогорец победи с 1:0 Левски на "Герена"

Лудогорец матира Левски с брилянтен гол и гледа уверено към Деветата

"Орлите" се наложиха над "сините" с 1:0

Водачите в резултата можеха да удвоят своята преднина малко след подновяването на играта. Ангел Лясков се беше включил в атаката на Ботев (Вр). След невъзможността на Домовчийски да шутира от границата на наказателното поле, такъв шанс се откри пред младежкия национал, който пласира шута си близо до дясната греда на Георгиев.

Снимка 482566

Гостите бяха на крачка от това сами да "вкарат вълка в кошарата", след като стражът Костов сбърка свой пас в 68-ата минута. Топката веднага попадна в краката на Вутов, опитал да го прехвърли технично. Вратарят на "зелените" обаче изкупи своята вина и с акробатично спасяване изби в ъглов удар.

Постепенно натискът на "канарите" се увеличаваше. Крайните защитници на клуба създадоха нова голова възможност за пловдивчани в 69-ата. Джонатан Перейра центрира много класно към далечната греда за Филипов. Играта му с глава обаче не беше от най-високо качество и не порази мрежата на Ботев (Вр).

Тодор Неделев демонстрира плеймейкърските си способности в 72-ата, когато увлече със себе си няколко защитници на "зелените" и хитро чукна за Тонев. Юношата на ЦСКА стреля от трудна позиция и не намери очертанията на вратата.

Снимка 482573

До края мачът се пренесе малко пред наказателното поле на Ботев (Вр). Момчетата на Тони Здравков удържаха своята преднина и така се поздравиха с важен успех №5 от началото на сезона.

Следващата седмица се очертава да бъде доста тежка за "жълто-черните". В нейното начало те играт с ЦСКА в първи полуфинален двубой за Купата на България. Няколко дни по-късно пък им предстои тежко гостуване на Лудогорец. Ботев (Враца) ще приеме на свой терен Царско село.