Лудогорец победи Левски с 1:0 в голямото дерби при подновяването на футбола в България. Единственият гол на "Герена" вкара Каули в началните секунди на втората част. Миг магия от бразилеца матира вратаря на "сините' Милан Миятович.

Двата тима изиграха добър двубой, предвид голямото прекъсване заради пандемията от коронавирус. "Орлите" определено бяха по-добрият отбор през втората част и заслужиха успеха си. Две дискусионни ситуации белязаха срещата. Първо гол на гостите бе отменен заради спорна засада. През втората част Левски поиска дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев в наказателното поле. Такава по-скоро нямаше.

Левски - Лудогорец, на живо

Левски - Лудогорец 0:1, гол на Каули

Ще бъдат дадени отговори на много въпроси

С успеха разградчани събраха 58 точки и са едноличен лидер. Имат и мач по-малко. Левски остава с 46 пункта, колкото има и третия ЦСКА.

Домакините започнаха по-активно в първите минути. В 5-ата шут на Стайн Спиерингс премина далеч от целта. Малко след това Паулиньо потърси Станислав Иванов в наказателното поле. Младокът бе на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Недялков.

Снимка 482468

Миятович парира силен шут на Анисе в 9-ата минута. Черногорецът демонстрира отличен рефлекс и спаси удар от воле на Кешеру в 15-ата минута.

В 24-ата минута гол на Лудогорец бе отменен заради много спорна засада. Кешеру изведе Чибота, който потърси Анисе в наказателното поле, а Холмар Ейолфсон засече топката в собствената си врата. Реферът Николай Йорданов обаче веднага вдига засада на конгоанеца.

Снимка 482464

Домакините отвърнаха с опасен удар на Горанов в 36-ата минута, който Стоянов изби. Последва нова добра възможност пред Кешеру. Румънецът получи подаване от Анисе отдясно на наказателното поле, но стреля покрай вратата.

В 39-ата минута Станислав Иванов центрира отдясно към Спиерингс. Нидерландецът се освободи елегантно от Сисиньо, но стреля в аут. В края на първата част Стоянов се намеси добре при опасно центриране от фаул.

Снимка 482467

На полувремето Шверчок замени Кешеру. В 24-ата секунда на втората част Лудогорец поведе. Каули получи топката от Вандерсон и с брилятен шут от около 22 метра матира Миятович.

Снимка 482486

В 59-ата минута Паулиньо получи жълт картон, който е пети за него. Така бразилецът ще пропусне първия мач за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив).

Шест минути след това двама футболисти на Левски се озоваха срещу двама на Лудогорец. Робърта реши да играе сам и стреля покрай вратата.

Снимка 482465

В 70-ата минута Мавис Чибота се възползва от слаба изява на Стаси Иванов в защита. Конгоанецът напредна и стреля опасно под гредата, но Миятович се справи и изби. Малко след това опасен шут на Робърта мина покрай вратата.

В 78-ата минута Спиерингс поиска дузпа за игра с ръка на Терзиев в наказателното поле. Повторенията показаха, че такава има, но топката отскача от тялото на защитника.

Снимка 482484

До края на мача двата тима извършиха по няколко смени, което накъса играта. Така Лудогорец стигна до 29-и пореден мач без загуба.