Последва продължително меле в наказателното му поле.

Реферът се намесва.

Всичко се разминава без предупреждения за състезателите на двата тима.

82′

Възможно е именно по този начин да се реши всичко в мача - с индивидуално действие на някой от състезателите на терена.

Потръпнаха столичани в ситуацията с изстрела на Вушорович.

79′

ГРЕДА!

Страхотен изстрел на влезлия като резерва Вушорович!

Петков нямаше как да спаси бомбения изстрел, ако топката бе попаднала в очертанията на вратата.

70′

Вушорович сменя Мечев.

62′

Принудителна смяна.

Нова такава в редиците на столичани.

Кирилов отстъпва мястото си на терена на Мицански.

54′

Узунов сменя Тасевски.

49′

Жълт картон за Дарко Тасевски, за фаул срещу Домовчийски.

Блъсна той без топка съперниковия нападател.

Освирквания от трибуните и претенции за червен картон.

Не са уважени от рефера.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много сериозни положения за отбелязване на гол. Общо и за двата тима тези ситуации се брояха на пръстите на едната ръка.

Най-чистото такова за реализиране на откриващ гол бе пропиляно от юношата на Славия Емил Стоев, който се състезава за съперника.

В 31-ата минута Стоев бе изведен по чудесен начин очи в очи с Георги Петков и мигновено стреля. Опитният вратар обаче изби топката с крак, след което поздрави бившия си съотборник.

Центриранията на Тасевски бяха това, с което "белите" основно се опитваха да застрашат вратата на врачани.

На няколко пъти Чунчуков се оказваше в добра ситуация за отбелязване на попадение, но късметът така и не му се усмихна преди почивката.

В края на полувремето нарушенията зачестиха, с което се изнерви и мачът въобще. Стигна се до няколко игрови момента, след които състезателите на отборите се спречкваха, като реферът Железов овладя случващото се на терена чрез санкции, показвайки няколко жълти картона.

В продължението на първата част Генов падна в наказателното поле и претендираше, че срещу него е било извършено нарушение. Вместо дузпа за Ботев (Вр) обаче, арбитърът реши да предупреди официално футболиста на домакините за симулация. Това определено не се понрави на феновете по трибуните.

45′

Почивка.

44′

Даниел Генов пада в наказателното поле.

Получава официално предупреждение за симулация.

44′

Жълт картон и за Шоколаров.

43′

Жълт картон за Миланов.

42′

Напрежение пред двете врати няма.

Удари в очертанията на целта също.

Изчакват почивката сякаш двете единайсеторки.

35′

Засада на Мечев.

31′

Емил Стоев излиза очи в очи с Петков!

Стреля юношата на Славия!

Блестящо спасяване на опитния страж на "белите".

29′

Засада на Кирилов.

Дискусионно решение на страничния съдия.

25′

На два пъти Костов се опитва да влезе в ролята на директен асистент към нападателите в състава си.

Вратарят демонстрира страхотен характер и виждане за развитието на ситуацията в предни позиции.

18′

Центриране на Тасевски!

Вратарят на Ботев (Вр) хваща топката в ръцете си.

Пасът беше предназначен за Чунчуков.

15′

Темпото на игра не е особено високо.

Двата тима изчакват грешка на съперника.

9′

Първи опит на гостуващия тим да стигне до нещо по-интересно.

Центриране на Чунчуков обаче е избито от бранител на Ботев (Враца).

Солидно представяне на защитата на домакините.

6′

Първият жълт картон в мача е за футболист на домакините и същевременно бивш такъв на столичани.

Мартин Кавдански.

5′

Два корнера в полза на домакините, само в рамките на откриващите няколко минути.

Ясно е, че врачани ще търсят победата на всяка цена, тъй като тя на практика осмисля сезона им.

Същото важи в пълна сила и за Славия.

1′

14 Мирослав Будинов 15 Александър Станисавлевич

Ботев (Враца) приема Славия на старта на плейофната фаза за Лига Европа. Двубоят започва днес, от 17:15 часа.

Мачът за седмото място, което праща на бараж, ще бъде ръководен от рефера Валентин Железов, който е свирил през сезона два двубоя на Ботев, загубени с по 0:2 - от ЦСКА у дома и в Разград от Лудогорец.

Снимка 419674

Треньорът на домакините Сашо Ангелов, който вчера поднови договора си за още един сезон, няма да разчита на нападателя Петър Атанасов, който получи травма в глезена в двубоя срещу Верея. Той е аут и за реванша със Славия в петък.

Добрата новина за Ангелов е завръщането в състава след наказания на защитниците Илия Миланов и Венцислав Керчев, както и на Емил Стоев и Даниел Генов. И четиримата ще започнат като титуляри.

Снимка 419667

В същото време треньорът на Славия Златомир Загорчич се колебае за вратарския пост, като се очаква да заложи на опитния Георги Петков, който изтърпя наказание. Сърбинът ще разчита също и на Димитър Велковски, Милен Гамаков, Янис Карабельов и Георги Йомов, които също бяха със спрени права.

Групата на Славия за плейофния двубой срещу Ботев (Враца)

Вижте избраниците на Златомир Загорчич

"Белите" ще разчитат в атака на намиращия се в добра форма нападател Цветелин Чунчуков, който ще бъде подкрепян от Дарко Тасевски, а по крилата ще връхлитат Ради Кирилов и Георги Йомов.