Отборът на Ботев (Враца) продължава да разгромява съперниците си в плейофната група "А" на Втората шестица. Селекцията на Сашо Ангелов нямаше абсолютно никакви проблеми с "боксовата круша" на шампионата - Верея и спечели гостуването си в Стара Загора с 6:1. Два гола за "зелените" реализира позабравеният Мирослав Будинов, а по едно попадение реализираха Милан Вушорович, Валери Домовчийски и Симеон Мечев и резервата Антон Огнянов.

Верея - Ботев (Враца) 1:6 (Развой на срещата по минути)

Мач без никакво значение...

Ботев можеше да вкара поне още 10 гола на безпомощния си опонент, но част от ударите бяха отразени от стража Кацарев, а други, като мощните шутове на Симеон Мечев, така и не намираха целта.

Врачани вече се подготвят за плейофните си битки за баража в Лига Европа. Техен опонент в т.нар полуфинали ще бъде Локомотив (Пд) или Славия.

Верея пък продължава да трупа негативни рекорди в първенството, като "лъвовете" са истинска агония както за гледане, така и за анализиране... Днес за тях почетното попадение реализира Станислав Маламов от дузпа в 89-ата минута.

Малобройната публика в Стара Загора не трябваше да чака дълго, за да види попадение в този мач. Това се случи в 7-ата минута, когато Мирослав Будинов съумя да открие резултата за гостите. Таранът се възползва от перфектно центриране на Пепи Атанасов и с глава не остави никакъв шанс на стража Кацарев.

Това, че врачани откровено се забавляваха със своя опонент стана ясно и в 20-ата минута, когато Валери Домовчийски удвои. Бившият нападател на Херта получи подаване от Тур и много елегантно с пета насочи към вратата на Верея.

Наказателната акция на гостите продължаваше, а в 31-ата минута името си сред голмайсторите намери и Милан Вушорович. Избягалият от Верея през зимата черногорец отправи много силен диагонален шут, който с помощта на страничната греда посети мрежата на Кацарев.

Макар и в тренировъчно темпо, футболистите на Ботев стигнаха и до четвърти гол. Едгар Тур пак беше недостижим по фланга, след което намери Будинов сам на дузпата. Оттам стрелецът просто насочи към незащитения от вражеския страж ъгъл.

Дори и нивото на игра да спадна осезаемо след паузата, това не попречи на Ботев да стигне и до редовен пети гол. В 71-ата клетата отбрана на Верея съвсем забрави за резервата Огнянов, който от няколко метра имаше цялото време на света да си спре топката, да нагласи мерника си и преодолее Кацарев.

В последвалите минути най-дейният на терена - Симеон Мечев не спираше да търси гол в мрежата на бившия си клуб. Синът на фолкдивата Малина отправи над 5 изстрела от средна дистанция, като последният от тях най-сетне намери целта. Така сърцатият халф успя да пише "отличен" на командата, водена от ветерана в треньорския занаят Иван Вутов.

Цяло чудо на "Трейс Арена" се случи в 89-ата минута, когато домакините стигнаха до първия си гол в плейофната фаза на шампионата. "Лъвовете" стигнаха до дузпа, след като стражът Коантар спъна откъсващия се Божидар Христов и съдията без да се замисли посочи бялата точка. Със задачата се нагърби Станислав Маламов, който оформи крайното 1:6.