Турнир: efbet Лига Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора Зрители: 124

Дори и в тренировъчно темпо, Ботев преби клетите верейци с 6:1

Селекцията на Сашо Ангелов нямаше никаква милост

90′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Мирослав Будинов заради необмислено действие срещу опонент.

89′

ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ!! 1:6!! МАЛАМОВ - ДУЗПА!! Цяло чудо на "Трейс Арена" се случи в 89-ата минута, когато домакините стигнаха до първия си гол в плейофната фаза на шампионата. "Лъвовете" стигнаха до дузпа, след като стражът Коантар спъна откъсващия се Божидар Христов и съдията без да се замисли посочи бялата точка. Със задачата се нагърби Станислав Маламов, който оформи крайното 1:6.

86′

Странностите във Верея нямат край. Незнайно защо, вратарят Кацарев бива заменен, а на негово място влиза младият Нейков.

80′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)!! МЕЧЕВ!! 6:0!! В последвалите минути най-дейният на терена - Симеон Мечев не спираше да търси гол в мрежата на бившия си клуб. Синът на фолкдивата Малина отправи над 5 изстрела от средна дистанция, като последният от тях най-сетне намери целта. Така сърцатият халф успя да пише "отличен" на командата, водена от ветерана в треньорския занаят Иван Вутов.

71′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! АНТОН ОГНЯНОВ!! 0:5!! Макар и нивото на игра да спадна осезаемо след паузата, това не попречи на Ботев да стигне и до редовен пети гол. В 71-ата клетата отбрана на Верея съвсем забрави за резервата Огнянов, който от няколко метра имаше цялото време на света да си спре топката, да нагласи мерника си и преодолее Кацарев.

65′

Врачани набързо използваха своите смени, като последната такава в техните редици е замяната на Георги Вълчев с Валери Домовчийски.

56′

Сашо Ангелов дава шанс за изява на младия централен защитник Ивайло Тодоров, който ще замени Мартин Кавдански.

53′

Силни мигове за нападателя на Верея - Денислав Станчев, който на два пъти притесни отбраната на Ботев, но така и не преодоля Коантар.

50′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Милан Вушорович съумя да отбележи и втория си гол в този мач, но миг по-късно видя правилно вдигнатия флаг за засада.

47′

На полувремето Сашо Ангелов е направил превантивна смяна в своя тим, като получилият травма Петър Атанасов е бил заменен от Антон Огнянов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Треньорът на Верея - Иван Вутов прави наказателна смяна, като вади неубедителния Коуроупис и на негово място вкарва Мидат Галбаев.

33′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 0:4!! БУДИНОВ! Макар и в тренировъчно темпо, футболистите на Ботев стигнаха и до четвърти гол. Едгар Тур пак беше недостижим по фланга, след което намери Будинов сам на дузпата. Оттам стрелецът просто насочи към незащитения от вражеския страж ъгъл.

31′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 0:3!! ВУШОРОВИЧ! Наказателната акция на гостите продължаваше, а в 31-ата минута името си сред голмайсторите намери и Милан Вушорович. Избягалият от Верея през зимата черногорец отправи много силен диагонален шут, който с помощта на страничната греда посети мрежата на Кацарев.

20′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)!!! 0:2!! ДОМОВЧИЙСКИ! Това, че врачани откровено се забавляваха със своя опонент стана ясно и в 20-ата минута, когато Валери Домовчийски удвои. Бившият нападател на Херта получи подаване от Тур и много елегантно с пета насочи към вратата на Верея.

13′

И ПАК КАЦАРЕВ! С това обаче не приключи работата за старозагорския страж. 60 секунди след това той блокира изстрел извън наказателното поле и на Атанасов, който беше уловен от него след втория му опит.

12′

ТУР! Естонецът Едгар Тур, макар и малко късметлийски, можеше да отбележи дебютното си попадение с екипа на Ботев, след като отправи странно центриране, превърнало се в удар. Ситуацията изненада Кристиян Кацарев, но в крайна сметка той намери начин да избие коженото кълбо.

7′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 0:1!! БУДИНОВ!! Малобройната публика в Стара Загора не трябваше да чака дълго, за да види попадение в този мач. Това се случи в 7-ата минута, когато Мирослав Будинов съумя да открие резултата за гостите. Таранът се възползва от перфектно центриране на Пепи Атанасов и с глава не остави никакъв шанс на стража Кацарев.

4′

Напълно според очакванията, Ботев (Враца) установи пълен контрол над развоя на събитията. До този момент "зелените" имаха шанс чрез две статични положения, които обаче не намериха целта.

1′

32. Бедри Рюстемов

Отборите на Верея и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от плейофната фаза на Втората шестица. Срещата няма абсолютно никакво значение, а с оглед формацията, с която разполагат домакините, интрига ще буди само резултата, с който гостите ще постигнат своята победа.

Сашо Ангелов взима важно решение

Двама играчи на Ботев обаче не са особено доволни от статута си

"Лъвовете" на Иван Вутов са в поредица от 10 загуби, като всички са в очакване на №11. Бедри Рюстемов се твърдеше, че си е събрал багажа и е напуснал клуба още преди две седмици, въпреки че на него се разчиташе в предни позиции. Днес обаче стрелецът изненадващо се завръща, но сред резервите. Така опциите пред треньорския щаб на заралии стават все по-ограничени. Единственият повод за оптимизъм при тях е представянето на вратаря Кристиян Кацарев, който има 43 спасявания - средно по 8,6 на мач.

Георги Вълчев: Защо Ботев (Вр) да не играе в Лига Европа?

"Който има късмет, надделява"

Треньорът на Ботев Враца Сашо Ангелов има сериозни проблеми по окомплектоването на състава, след като цели четирима футболисти са наказани за тази среща. Това са Даниел Генов, Емил Стоев, Илия Миланов и Венци Керчев. Атаката на тима се намира в доста добра форма, като не е успявала да се разпише само в един от последните си седем двубоя.

Кристиян Кацарев: Това е агония, не е футбол, доста съм афектиран

Вратарят на Верея иска гаранции преди началото на първенството за неизплатени задължения към играчите

Главен съдия на мача е Георги Давидов, с помощници Милен Арабаджиев и Никифор Велков. Делегат на БФС е Райчо Раев, а работата на реферите зорко ще следи Димитър Панайотов.