Ботев (Враца) разгроми Етър в последния двубой от 11-ия кръг в еfbet Лига.

Домакините имаха перфектен шанс да се изкачат до седмото място в таблицата и се възползваха, триумфирайки с показателното 5:1.

Точни в тяхна полза бяха Атанасов, Буров, Лагоа и Ненов, разписал се на два пъти в двубоя. Свилен Щерев вкара почетен гол за съперника.

Домакините нанесоха своите решителни удари в началото и на двете полувремена, като това се оказа от определящо значение.

До отбелязването на последното, пето попадение, точните изстрели в очертанията на вратата за домакините бяха именно 5, което демонстрира нагледно тяхната ефективност.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Враца) - Етър 5:1

"Зелените" приемат на свой терен последния в класирането

Първото полувреме стартира по неприятен начин за гостите. След само 4 минути игра Буров асистира на Петър Атанасов, който даде преднина на домакините. Атаката бе като по учебник за домакините. С по едно подаване, в перспектива, чудесно центриране и отличен завършващ изстрел на Атанасов.

Последваха две ситуации за гостите, с участието на Алдаир, но топката така и не попадна в очертанията на целта.

В 23-ата минута дойде и най-чистото положение за великотърновци. Ангелов стреля от границата на наказателното поле. Костов изби със сетни усилия. Добавката на Боруков не бе точна.

Малко след половин час игра Ненов пробва изненадващ, силен изстрел от границата на пеналта. Топката се отби в напречната греда.

Секунди преди почивката дойде поредното красиво изпълнение на Ненов, като този път се стигна до отбелязване на попадение. Той получи топката на центъра, финтира излизащия към себе си вратар и с прецизно изпълнение отбеляза за 2:0.

Във втората минута на продължението Костов фаулира Милчо Ангелов в наказателното поле и чу сигнала на главния съдия за 11-метров наказателен удар. Преднината на врачани обаче не беше намалена. Изстрелът на Ангелов не беше точен. Костов изби топката в гредата, а при добавката на Иванов отново стреля в рамката зад стража.

Така до гол за Етър, в рамките на откриващата част от срещата, не се стигна.

На старта и на вторите 45 минути, подобно на ситуацията от първата част, гостите допуснаха ново попадение.

Ненов вкара за втори път, след грешка на Купенов и самостоятелен пробив на играча на врачани.

В 53-ата минута Буров получи подаване по левия фланг на атаката и с мощен изстрел по диагонала прати топката над плонжа на вратаря за 4:0.

Малко след това Буров бе заменен, а влезлият като резерва на негово място Лагоа също се разписа.

Той бе точен с пета, при атака по десния фланг за домакините и неубедителни действия в защитата на Етър.

В 67-ата минута друг появил се след паузата футболист, само че в състава на гостите - Свилен Щерев също записа името си сред голмайсторите, реализирайки почетен гол за тима си - 5:1.

Ботев (Враца) е седми, а Етър - категорично последен в елита на България. Отборът все още няма победа през сезона.