Ботев (Враца) постигна трудна домакинска победа с 2:1 над Етър. Срещата бе от седмия кръг на efbet Лига. Врачани направиха пълен обрат в срещата, след като губеха до полувремето с 0:1 след попадение на Даниел Младенов (21). През втората част Валери Домовчийски (67,84-дузпа) се разписа на два пъти, за да донесе триумфът на своя отбор.

Така Ботев събра 8 точки и заема 9-о място във временното класиране. "Болярите" продължават да са без победа и имат 5 точки.

Ботев (Враца) - Етър 2:1

Ботев (Вр) - Етър 2:1, пълен обрат за домакините

В исторически план отборът от Велико Търново има предимство

В началните минути "болярите" бяха по-активният отбор и имаха три добри възможности да открият резултата. Във 2-ата минута Даниел Младенов получи топката отдясно на наказателното поле, прибра я с десния крак, след което стреля с левия, но покрай вратата.

Малко след това Милчо Ангелов стреля с глава след центриране от корнер, но над вратата. В 8-ата минута Крум Стоянов не затрудни Костов с удар от далечна дистанция.

В 18-ата минута Красимир Станоев пусна извеждащ пас към Светослав Ковачев. Младокът пробва да промуши топката под пложна на вратаря на Ботев, но стражът изби в корнер.

Снимка 440081

В 20-ата минута изключително сериозен пропуск направи Ангелов. Младенов получи топката отдясно, финтира защитник, след което от точката на дузпата стреля с левия крак. Вратарят на Ботев реагира чудесно и изби с дясната ръка. За негов голям късмет при добавката на опразнената врата Ангелов стреля в аут.

Секунди по-късно Етър поведе. Голмайсторът на тима Младенов получи отличен пас от Ковачев отляво и на празна врата засече кълбото за 0:1.

Първият точен удар по посока вратата на "болярите" дойде едва в 35-ата минута, когато Домовчийски не затрудни Христо Иванов.

Три минути по-късно Георги Вълчев направи сериозен пропуск. Халфът получи топката на точката на дузпата от Андреас Васев, но стреля високо над вратата. В края на полувремето отново седмицата на врачани пропусна. Вълчев нахлу в наказателното поле след подаване на Домовчийски, но Иванов отрази удара му.

Снимка 440083

През втората част домакините вдигнаха оборотите, което породи повече груби влизания на терена. При едно на Даниел Гаджев главният рефер имаше основания да покаже и директен червен картон.

Натискът на домакините даде резултат в 67-ата минута, когато Валери Домовчийски изравни. Нападателят получи отличен пас в наказателното поле от Генов, овладя топката и с прецизен удар в десния ъгъл вкара за 1:1.

В 71-ата минута опасен удар на Петър Атанасов в далечния ъгъл премина опасно покрай вратата. Шест минути по-късно гредата спаси Ботев. Краси Костов успя да избие удар от пряк свободен удар на Станоев, топката стигна до Ковачев, който от малък ъгъл стреля по диагонала, но топката срещна левия страничен стълб.

Снимка 440084

В 84-ата минута врачани стигнаха до обрат. Тогава Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле и главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Домовчийски, който не остиви шансове на Иванов за втори път в мача.

В продължението на срещата Дюлгеров можеше да изравни резултата, но стреля над вратата след центриране от пряк свободен удар.