Ботев (Вр) остави Етър без победа, Домо герой при пълен обрат на врачани

Двубоят във Враца завърши 2:1

90+2′

Жълт картон за Костов.

90+1′

Пропуск на Дюлгеров! Защитникът можеше да изравни резултата след центриране от пряк свободен удар, но с глава стреля над вратата.

84′

ГООООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Домовчийски се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Дюлгеров, а нападателят с безапелационен удар в десния ъгъл не остави шансове на Иванов.

82′

Жълт картон за Дюлгеров.

80′

Димитров заменя Ковачев.

80′

Руменов влиза на мястото на Боджадж.

77′

ГРЕДА!! Костов реагира отлично след удар от пряк свободен удар на Станоев. Ковачев стигна до избитата топка първи и нанесе удар по диагонала, който срещна лявата греда.

74′

Жълт картон за Михайлов.

73′

Иванов улови удар на Домовчийски от границата на наказателното поле.

71′

Васев центрира топката в наказателното поле. Дюлгеров изчисти, но кълбото попадна в Атанасов на дъгата. Офанзивният футболист потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.

67′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Валери Домовчийски! Дани Генов намери нападателя в наказателното поле. Домо овладя топката и с удар от около 10 метра не остави шансове на Иванов за 1:1.

63′

Костов лови удар на Ковачев от границата на наказателното поле.

61′

Жълт картон за Пехливанов.

60′

Етър разви добра атака отляво. Крум Стоянов върна топката към дъгата на наказателното поле, където Ковачев нанесе удар, но над вратата.

59′

Атанасов влиза на мястото на Рибейро.

58′

Михайлов влиза на мястото на Мандич.

52′

Жълт картон за Даниел Гаджев.

50′

Жълт картон за Крум Стоянов.

46′

Даниел Гаджев заменя Христо Златински.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Спасяване на Иванов! Георги Вълчев нахлу в наказателното поле след отличен пас на Домовчийски, но стреля в обсега на вратаря на Етър, който изби в корнер.

42′

Неразчетено излизане на Иванов след центриране на Златински завърши с удар на Мандич, но високо над вратата.

41′

Жълт картон за Здравко Илиев.

39′

Жълт картон за Артюнин.

38′

Пропуск на Вълчев! Васев се включи в атака по десния фланг. Бранителят стигна до аутлинията и върна към Георги Вълчев. Халфът обаче от точката на дузпата прати топката над вратата.

35′

Първи точен удар във вратата на Етър. Валери Домовчийски се освободи от съперник пред наказателното поле и шутира, но не затрудни Христо Иванов.

22′

Ново спасяване на Костов, този път след удар на Крум Стоянов.

21′

ГОООООЛ ЗА ЕТЪР!!! Даниел Младенов открива резултата. Светослав Ковачев проби отляво, Младенов бе изпуснат от Мандич и на празна врата засече успоредното подаване на младока.

20′

Пропуск на Етър!!! Боджадж намери връхлитащия в наказателното поле Даниел Младенов. Крилото финтира защитник и нанесе удар, който Костов изби, а при добавката Ангелов не успя да намери опразнената врата.

18′

Станоев пусна отличен извеждащ пас към Ковачев отляво. Младокът успя да нанесе удар към вратата, но Костов предвидливо излезе и успя да избие топката в корнер.

8′

Крум Стоянов опита удар от около 25 метра, но не затрудни Костов.

5′

Станоев центрира в наказателното поле от корнер. Милчо Ангелов стигна до топката на далечната греда, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

2′

Дани Младенов получи топката на границата на наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но прати топката в аут.

1′

15. Ждерич 5. Хубчев

Ботев (Враца) и Етър се изправят един срещу друг в последен мач от 7-ия кръг в efbet Лига тази вечер.

Врачани победиха само аутсайдера Витоша (Бистрица), а "виолетовите" още нямат успех, но пък записаха цели пет равенства.

Съперниците са съседи в таблицата с по 5 точки, но с победа тази вечер могат да се изкачат до деветото място, заемано от Ботев (Пловдив).

Футболистите на Ботев (Враца) получиха почивка от 24 часа

Идеята е да прекарат времето със семействата си

Наставникът на домакините Сашо Ангелов няма кадрови проблеми. На разположение вече са левият бек Ангел Лясков и халфът Симеон Мечев, които доскоро лекуваха травми.

Ангел Лясков поднови тренировки с Ботев (Враца)

Възстановява се по-бързо от очакваното

Най-актуалната новина около Етър е офертата към бившия национал Иван Иванов. Бранителят най-вероятно ще бъде обавен за футболист на "болярите" още днес.

Пред старши треньора Росен Кирилов обаче стои задачата да изведе отбора до победа във Враца, след като "виолетовите" продължават да са преследвани от малшанс и изпуснаха няколко мача, в които надиграха противниците си. Аут за двубоя са Никола Колев и новото попълнение Ивайло Димитров. Най-много ще се разчита на блестящата форма на Даниел Младенов.

Етър привлича Иван Иванов

Иван Иванов пред изненадващо завръщане във футболния ни елит

Етър иска да привлече централния защитник

Ботев и Етър се срещнаха за последно във Враца на 25 април тази година и завършиха 1:1. В най-скорошните 4 мача помежду им балансът е по една победа и две равенства.

В исторически план Етър има предимство, но във Враца победите на търновци са само 4, а тези на врачани - 12.