Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр.Враца Зрители: 666

Ботев (Враца) победи Верея с 3:0 в Първа лига

Край на лошата серия за селекцията на Сашо Ангелов

89′

Официално предупреждение за Бедри Рюстемов за ненужен фаул в центъра на терена.

86′

Последна смяна в този мач. Тя ще бъде извършена от домакините. Будинов влиза в игра вместо Петър Атанасов.

82′

Универсалният Георги Вълчев отстъпва мястото си на Иво Михайлов. Втора смяна за Ботев (Враца).

80′

Милан Вушурович опита да отбележи свой дебютен гол за "зелените", ала изстрелът му от изгодна позиция излезе в аут.

76′

Селекцията от Стара Загора осъществява и своят последна промяна в мача. В оставащите минути ще видим в игра Божидар Христов.

73′

Направилият отличен мач за Ботев - Даниел Генов бива заменен от Милан Вушурович.

70′

Втора смяна във Верея. Тимоте Рубин ще отстъпи мястото си на Теофилос Коуроупис.

63′

Новото попълнение на Верея - Лола напуска терена, а на негово място влиза Бедри Рюстемов.

56′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 3:0!! ПЕТЪР АТАНАСОВ! Секунди, след като отбеляза попадение, Генов влезе в ролята и на асистент. Крилото на Ботев навърза трима играчи на заралии, след което центрира за непокрития на далечната греда Петър Атанасов. Той имаше всичкото време на света, за да си спре топката, а след това и да сложи край на гонещата го от доста време голова суша.

55′

Официално предупреждение за Денислав Станчев.

54′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:0!! ДАНИЕЛ ГЕНОВ! Надеждите на Верея за изненада се изпариха в 54-ата минута, когато футболистите на Ботев (Враца) удвоиха своя аванс. Андреас Васев се справи със съперник по фланга, след което центрира за намиращия се пред вратарското поле Дани Генов. Футболистът с №9 пое с гръб към мрежата, а след елегантно завъртане я заби в незащитения от стража на старозагорци ъгъл.

52′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Отговорът на домакините беше подобаващ и в 52-ата минута Валери Домовчийски удари гредата. Бившият нападател на Левски се вклини между двамата централни защитници на верейци, но топката срещна сглобката на пазената от Ганев врата.

50′

КОВАЛЬОВ!! Верея стартира втората част доста напористо, като можеше да стигне и до изравняването в 50-ата минута. Тимоте Рубин центрира по великолепен начин за непокрития на далечната греда Ковальов. Волето на украинеца обаче попадна в обсега на намесилия се решително Краси Костов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! В последната минута на полувремето, главният съдия Станимир Тренчев си навлече гнева на врачанските фенове. Всички симпатизиращи на Ботев поискаха дузпа, след като центриране на Даниел Генов срещна ръката на Дмитрий Иванов. Сигнал за наказателен удар обаче нямаше.

40′

Футболистите на Верея създадоха напрежение в полето на Ботев (Враца), но футболист на "сините" така и не можа да отправи необходимия голов изстрел.

32′

МЕЧЕВ! Ботев можеше да успокои нещата за себе си с втори гол. Домакините имаха и точното положение за тази цел, но в 32-ата минута Симеон Мечев сюрпризира неприятно, тъй като от много близка дистанция почти прати коженото кълбо в тъч.

30′

ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ!! Абсолютно от нищото, Верея можеше да възстанови паритета в 30-ата минута. Заспалата отбрана на Ботев забрави за Ковальов, който навлезе опасно в полето на съперника и отправи диагонален шут. Костов леко докосна топката, след което тя се отби и от външната част на страничната му греда. Играчът на гостите пък можеше да завърши ситуацията и по-друг начин, тъй като непокрит беше съотборникът му Денислав Станчев.

28′

Голмайсторът Кавдански получава и първия жълт картон в мача заради нарушение срещу Лола.

18′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:0!! КАВДАНСКИ! Логичното все пак се случи в 18-ата, когато врачани заслужено взеха водачеството в двубоя. Отбраната на Верея бе трагична при изпълнение на корнер, като позволи на Миланов и Кавдански последователно да играят с глава. Докосването на втория вече беше фатално за заралии, тъй като топката се озова в мрежата на безпомощния им вратар.

16′

ШАНС ЗА БОТЕВ!! Селекцията на Сашо Ангелов можеше да отбележи в 16-ата минута на срещата. Петър Атанасов демонстрира отлично движение по крилото, след което отправи точен пас за връхлитащия към дузпата Домовчийски. Юбилярят Домо обаче сгреши в решителния момент, пращайки своя изстрел право в тялото на Генадий Ганев.

14′

Теренът на стадион "Христо Ботев" е враг и за двата отбора. На няколко пъти вече играчи, било то в зелено или синьо, губят равновесие заради неравностите по тревното покритие.

5′

Очакванията на мнозина футболни специалисти не се оправдаха и Ботев (Враца) не съумя да осъществи ранен домакински натиск. Срещу себе си "зелените" срещаха един добре подреден отбор на Верея, който дебнеше своя опонент на контраатака.

2′

Минути преди началото на двубоя, нападателят на домакините Валери Домовчийски беше награден със специален плакет по случай своя мач №200 в Първа лига.

1′