Два гола в добавеното време донесоха победата на пловдивския Ботев на стадиона в Бистрица с 4:2. Домакините от Витоша бяха равностойни, но настойчивостта на "канарчетата" и свежестта на Стивън Петков ги съсякоха. Ботев се изравни по точки със съгражданите си от Локомотив, а "тигрите" останаха с незавидния актив от две точки.

Витоша - Ботев 2:4: Дъжд от голове и късна развръзка

Пловдивчани също излизат за задължителен успех

Мачът започна вихрено. В 74-та секунда непокритият Фернандо Виана засече топката с глава и откри за гостите. Само три минути по-късно Гьонов отне топката, помогна си с ръка, влезе в наказателното поле и беше съборен. Драгомир Драганов не видя нарушението на Гьонов, но санкционира това срещу него и отсъди дузпа. Даниел Пеев хладнокръвно изравни от бялата точка.

Гостите се дръпнаха назад след полученото попадение и се опитваха да играят на контри, разчитайки на грешки на защитата на "тигрите". Домакините бяха доволни на бавното темпо и се стремяха да убиват играта с безконечни пасове. Те направиха и един непростим пропуск чрез Михаил Петров, който сам срещу вратаря шутира близо до гредата в аут.

В минутите преди почивката "канарчетата" се активизираха и достигнаха до две-три половинчати възможности. Те загатнаха, че равенството не ги удовлетворява.

Пловдивчани наложиха вихрено темпо в началото на второто полувреме. Това даде бърз резултат и Фернандо Виана вкара втори гол, след като се измъкна през центъра и реализира хладнокръвно.

"Канарчетата" решиха, че са си оплели кошницата и решиха да се приберат и да забавят играта. Това даде сили на "тигрите", които в 66-та минута за втори път изравниха. Даниел Пеев изведе прекрасни Петко Цанков, който беше безпощаден след удар в близкия ъгъл.

Домакините продължиха да са по-настойчивия отбор. Те успяха да стигнат до едно голово положение при корнер, когато Йордан Минев изчисти пред голлинията.

Николай Киров вкара в игра Стивън Петков, който внесе голяма динамика в атаката на "канарчетата". В 92-та минута той се пласира по-добре в малкото поле и вкара отблизо победния гол. Ндунгала центрира отляво, а двама защитника на домакините не се ориентираха в ситуацията.

Ндунгала отстъпи мястото си на Лазар Марин, който за двете минути игра успя да се разпише. Марин остана сам, след като оказалият се в засада Петков се отказа да играе с топката. Резервата реализира хладнокръвно и направи резултата несправедлив.

Домакините бяха съкрушените, защото въпреки добрата си игра допуснаха девета загуба в първенството и почти нямат шансове да избегнат последното място.