90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 123
90+6′
90+5′

ГООООЛ! Лазар Марин остана съвсем сам при опит за изкуствена засада. Марин хладнокръвно отбеляза четвъртия гол за Ботев. Стивън Петков беше в засада, но се изтегли и не игра с топката.

90+4′

Тактическа смяна. Марин сменя Ндунгала.

90+2′

ГОООООЛ! Стивън Петков отблизо вкара топката във вратата на Василев. Атаката на "канарчетата" беше отляво. Ндунгала центрира, Петков застана пред Гочев и беше безпощаден.

90′

Четири минути добавено време.

89′

Христиан Василев спаси удар с глава отблизо след центриране от фаул отляво. Защитник изчисти и предотврати добавката. Неделев центрира прецизно.

88′

Опитният Николай Христозов получи картон.

86′

Румен Гьонов спря Ндунгала.

85′

Петков добре гардира, но не се разбра с Виана и топката стигна до Василев.

83′

Петков можеше да влезе, но предпочете да падне за фаул. Такъв няма.

82′

Витоша е отборът, който търси победата в последните минути.

81′

Минев изчисти пред голлинията след корнер.

80′

Китан Василев влезе хубаво отляво. Но Цанков допусна топката да му бъде избита в корнер.

79′

Тодор Гочев се схвана и е седнал на терена.

78′

Пеев свали топката в полето на гостите, но извърши нарушение.

76′

Балтанов и Цанков лежат на земята.

75′

Стивън Петков шутира в страничната мрежа от малък ъгъл отляво.

73′

Стивън Петков заменя Густаво Афонсо.

73′

Плътен удар на Беделев над вратата.

70′

Двете агитки се активизираха. Удар на Амзин. Коварният терен за малко да изненада Чворович.

68′

Ндунгала получи топката отляво и подаде по земя. Защитата пресече подаването.

66′

ГООООЛ! Петко Цанков беше изведен зад защитата отдясно и с хубав удар в близкия ъгъл изравни. Прекрасен пас на Даниел Пеев.

64′

Играчите не бързат да вкарват топката в игра. Фаул за Витоша отдясно на нападението. Защитата на Ботев изчиства с лекота.

62′

Бдителният Христиан Василев успя да излезе и изчисти пред наказателното си поле.

Над Бистрица започна да вали.

61′

Гостите задържат топката в търсене на убиване на ентусиазма на домакините.

57′

Слаб шут на Неделев в обсега на вратаря.

55′

Балтанов стреля нескопосано високо. Бързата атаката на гостите отляво затрудни защитата.

53′

ГООООЛ! Фернандо Виана хладнокръвно с диагонален удар по земя вкара втори гол. Бразилецът не си спря добре топката, но се получи повеждане, което елиминира защитата през центъра.

Росен Кирилове е замислен.

51′

Удар на Виана беше блокиран, но гостите не допуснаха контра.

50′

Ефектът от участието на Ботев в Лига Европа вече го няма. Сега "канарчетата" са концентрирани в изявите си в Първа лига и купата.

49′

Много неточен удар на Неделев отдалече.

47′

Дунгала продължава да е много активен отляво. "Канарчетата" излязоха решени да търсят втори гол.

47′

Агитката на Борев се активизира, забелязвайки амбицията на своите.

45′

Започва второто полувреме на прекрасно осветения стадион в столичния квартал Бистрица.

45′

Крстиян Кочилов отстъпва мястото си на Георги Амзин.

45′

Алваро Юлиано замени

42′

Костадин Ангелов облечен топло гледа мача от трибуните.

45+1′

Закономерно равенство. Бурно начало, заспала игра и силни последни минути за Ботев.

45′

1 минута добавено време.

44′

Ивайло Лазаров изрита здраво Балтанов.

43′

Неделев се завъртя хубаво и стреля малко над гредата.

42′

Меледже и Тасев останаха извън групата на Ботев. Дали Николай Киров не съжалява за тяхното отсъствие?

41′

Минев шутира под малък ъгъл отляво. Топката прелетя встрани.

40′

Балтанов сбърка, но после се върна и предотврати опасността.

39′

Виана опита да намери Неделев пред вратата. Защитник протегна крак и изчисти в решителния момент.

37′

Ндунгала навлезе към центъра отляво и подаде на Алофонсо. Василев спаси удара по земя.

36′

Капитанът Даниел Пеев закъсня и получи картон за опасна игра срещу Балтанов.

32′

Пропуск. Михаил Петров излез сам през центъра, но не можа уцели вратата. Китан Василев с ювелирен пас изведе своя съотборник.

31′

Удар на Неделев от 40 метра. Топката излезе в аут.

29′

Периодически някой грубичък фаул на гостите оживява публиката.

27′

Темпото е много бавно. В момента отборите си разменят топката без да създават нищо.

25′

Николай Киров е изтелил отбора си назад. Защитата на Витоша е позиционирана много високо.

24′

Отборът на Витоша изглежда много добре групиран. Центриранията на гостите стават лесна плячка за защитата,

22′

Радко Мутафчийски няма да може да продължи. Николай Христозов го заменя.

Христозов е 35-годишен. Родом от Димитровград. Дебютира в елита с Локо (Сф) преди 16 години. Играл е и за Миньор.

20′

Домакините се отърсиха от първоначалния шок и са по-активния отбор на терена. Ботев е по-настойчив.

17′

Мутафчийски беше затруднен от Виана, но успя да се справи и да изчисти.

14′

Виана не можа да засече добре прострелно центриране отдясно и топката излезе в аут. Преди това бразилецът беше вкаран в сандвич при високо подаване отляво.

8′

Грешки в защитата на домакините. Малко не достига на нападателите на Ботев, да успеят да излязат в стрелкова позиция.

6′

ГОООЛ! Да

ниел Пеев отбеляза хладнокръвно дузпата с нисък удар в левия ъгъл на Чворович. Вратарят хвана ъгъла, но шутът беше неспасяем.

5′

Дузпа за Витоша. Румен Гьонов беше спънат в полето след грешка в защитата на гостите.

При повторението се видя, че Гьонов игра с ръка при отнемането на топката.

2′

ГООООЛ! Непокритият Фернандо Виана с глава откри резултата. Отлична атака отляво на "канарчетата" Минев сложи топката на главата на Виана.
Попадението стана факт след 74 секунди игра.

1′

Китният стадион в Бистрица е добре подготвен за спектакъла.

99.Стефан Христов 93.Густаво Зауербег

Новаците от Витоша ще се опитат да спечелят първа победа в Първа лига. В досегашните си 10 мача те имат 2 равенства и 8 загуби и изостават с 5 точки от предпоследния Септември.

"Бистришките тигри" са с най-малко отбелязани голове в групата на майсторите - 5. Защитата им също е много слаба с  27 допуснати попадения.

Ботев ще търси победа, която отново ще го изравни с градския съперник Локомотив и ще го позиционира на точка зад заветното шесто място. С оглед на развитието на шампионата, победа срещу бистричани е задължителна за всеки отбор, устремил се към групата на най-добрите.

Григор Долапчиев е контузен, но в игра се завръща Китан Василев за Витоша.

За Ботев, Фернандо Виана и Крум Стоянов излекуваха контузии. След напускането на Виктор Генев, Николай Киров не е решил проблемите си в защита.

Най-интригуващо ще е тактическото надиграване между двамата именити специалисти - Костадин Ангелов и Николай Киров.