Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Берое в първия полуфинален мач от плейофите на Първа лига. Реваншът е в петък, отново от 20 часа, а заралии ще са домакини.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на "Коматево" на живо:

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) - Берое (Развой на срещата по минути)

В 20:00 часа започва Битката за Тракия

Берое започна своя натиск още от първия съдийски сигнал. Мапуку бе намерен непосредствено пред наказателното поле на Ботев, но пасът към него бе прекалено неточен. "Канарчетата" веднага отвърнаха и след изпълнение на ъглов удар, Балтанов бе намерен пред вратата на Берое, но ударът му с глава мина много над гредата.

Последва атака след атака на "канарчетата"! След чудесна солова акция, Бризола опита далечен силен удар, но Перниш изби.

В 11-ата минута Неделев успя да изведе с пета Марин, който бе фаулиран от играч на Берое. Реферът бе в непосредствена близост, но прецени, че такова нарушение няма.

Само минута по-късно Ботев (Пд) откри резултата, а попадението бе дело на Косоко, който много технично прехвърли Перниш!

В 18-ата минута последва нова грешка на сметката на Ангел Ангелов. Пламен Тенев игра с ръка в наказателното си поле, но реферът не отсъди 11-метров удар.

През следващите минути главно действащо лице на терена бе Карачанаков. В 30-ата минута дойде и най-хубавата атака за Берое. Антон се освободи и опита силен удар, но топката попадна в ръцете на Георгиев. Без проблеми за вратаря на Ботев. След 8 минути отново вратарят бе принуден да се намеси. Мапуку бе намерен с хубав извеждащ пас към наказателното поле на Ботев, но защитата на "канарчетата" затвори футболиста и той бе принуден да подаде към Охене, който стреля към вратата без да се замисли. Вратарят обаче отново бе на мястото си.

В добавеното време Виана удвои преднината на "канарчетата".

И второто полувреме започва с натиск на гостите от Стара Загора. Отново главно действащо лице бе нападателят на заралии - Антон Карачанаков, но защитата на Ботев бе на мястото си. В 47-ата минута Тодор Неделев за малко да си вкара автогол! След изпълнението на свободния удар в полза на Берое, Неделев насочи топката към собствената си врата. За негово щастие, Балтанов се намеси и предотврати сигурния гол...

В 81-ата минута влезлият като резерва Антонио Вутов направи резултата на "Коматево" класически!