Ботев (Пловдив) победи Дунав с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на българския шампионат. Двата гола за "канарчетата" отбеляза Фернандо Виана, а за русенци точен бе Ахмед Ахмедов от дузпа в самия край на мача. Русенци са в тежка финансова криза, като дори старши треньорът Людмил Киров разкри, че футболистите може да спрат да тренират след двубоя с пловдивчани.

Двубоят започна доста активно, като първо в 3-ата минута Свилен Щерев стреля с глава, но топката премина покрай вратата на Янко Георгиев, а минута по-късно Джонатан Перейра стреля от дистанция с левия си крак.

Пет минути след това Щерев опита атрактивно отиграване със задна ножица, но топката прелетя над вратата.

В 13-ата минута Фернандо Виана откри резултата на градския стадион в Русе. Александър Тонев центрира отляво, където бразилецът нямаше проблем да вкара топката в опразнената врата.

Веднага след гола на "канарчетата" Дунав започна да търси изравнително попадение. Стефан Христов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 29-ата минута русенци получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, след който топката попадна право в ръцете на Янко Георгиев.  В 41-ата минута "драконите" сътвориха добра атака, но Лазар Марин успя да изпревари Стефан Христов и изчисти топката в корнер.

Дунав - Ботев (Пловдив) 1:2, Ахмедов бележи от дузпа, Перейра с директен червен картон

Пловдивчани са без победа като гост вече повече от година

Пет минути след подновяването на играта "канарчетата" удвоиха резултата. Отново дуото Александър Тонев - Фернандо Виана се справи със защитата на Дунав. Крилото надбяга Мартин Минчев по десния фланг, навлезе в наказателното поле и върна топката към Фернандо Виана, който бе оставен непокрит и вкара втория си гол в мача.

Минути след това Свилен Щерев отправи много хубав изстрел от дистанция, но Янко Георгиев изби.

В 62-рата минута Тонев центрира към Вутов в наказателното поле на Дунав, но изстрелът на последния бе неточен. В 70-ата минута Вутов отправи хубаво подаване към Александър Тонев, който върна топката за Фернандо Виана, но ударът на бразилеца бе блокиран. Три минути по-късно Диян Димов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 80-ата минута Свилен Щерев нацели страничната греда, след което се сблъска тежка с централния бранител на Ботев - Кристиан Димитров.

Пет минути преди края на редовното време Джонатан Перейра извърши нарушение срещу Фернандо Кавалканте, за което Валентин Железов отсъди дузпа. Зад топката застана Ахмед Ахмедов и намали изоставането на "драконите".