Ботев (Пловдив) и Берое сътвориха истинско шоу в Коматево и завършиха срещата помежду си от третия кръг на Първа лига при резултат 3:3.

Гостите водеха с 2:0 след само 5 минути игра, след попадения на Конте. С два гола на Неделев от свободен удар и истински снаряд на Илиев от далечна дистанция, домакините стигнаха до обрат. В края обаче Макута вкара за 3:3.

Ботев започна кампанията с победа в пловдивското дерби срещу Локомотив с 2:0, но преди седмица допусна късен гол срещу ЦСКА в София и отстъпи с 1:2.

Берое сюрпризира гранда Левски на неговия стадион, побеждавайки го с 2:0, но след това не можа да отбележи гол на новака ФК ЦСКА 1948 и завърши 0:0. При победа старозагорци могат да оглавят класирането в Първа лига.

Срещата бе любопитна с дуела между наставниците Ферарио Спасов - Феро и Димитър Димитров - Херо. Двамата са треньорите с най-дълъг стаж в родния футбол, които през годините са работили заедно и са били съперници край терена.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Берое 3:3!

Срещата е любопитна с дуела Феро - Херо

Първото полувреме стартира по възможно най-неприятния начин за домакините.

След едва 3 минути игра те губеха в резултата, а още две по-късно вече изоставаха с 0:2.

Това стана възможно като Конте бе точен на два пъти - първо с мощен изстрел от границата на наказателното поле, а след това и от бялата точка.

В първата ситуация продължително разбъркване в пеналта на домакините и два неуспешни опита на Перейра да избие топката напред направиха така, че топката стигна до нахлуващия на скорост Конте, който без да се замисля, с плътен удар разстреля вратаря за 0:1.

Във второто положение Фал напредна в наказателното поле, Георгиев закъсня с намесата си и го събори на земята, а реферът Чинков не се подвоуми и посочи бялата точка.

Зад топката на 11-ия метър застана Конте, който прати стража в обратния ъгъл и вкара за 2:0 в полза на своя състав.

Домакините се "пробудиха" едва в края на полувремето, като първо Добрев не успя да се разпише от изгодна позиция, а след това и продължително разбъркване в пеналта на Василев завърши с шут в рамката зад младия вратар.

Преди това Макута и Фуртадо също можеха да вкарат попадение за гостите, но нямаха шанса да го сторят.

Гол за Ботев (Пд) пък така и не беше реализиран до почивката и резултатът се запази непроменен.

Само в рамките на 3 минути - между 50-ата и 53-ата домакините върнаха две от инкасираните попадения.

Първо Неделев не остави шансове на Василев с перфектно изпълнение на свободен удар, а малко след това Илиев реши да стреля от въздуха при отлична ситуация за тима си и "простреля" стража на Берое с мощен снаряд от далечна дистанция.

В 74-ата минута, отново след изключително изпълнение на свободен удар, Неделев вкара за 3:2 и вдигна феновете на тима си на крака.

Обратът стана факт, но малко преди края центриране на Минчев в наказателното поле стигна до Макута, който с глава оформи крайното 3:3.

Историята на сблъсъците между двата тима в Пловдив показва сериозно предимство за Ботев, който е печелил 31 пъти и губил едва 9, а в 13 случая мачовете са завършвали наравно.