Без шансове за младия вратар на съперника!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме стартира по възможно най-неприятния начин за домакините.

След едва 3 минути игра те губеха в резултата, а още две по-късно вече изоставаха с 0:2.

Това стана възможно като Конте бе точен на два пъти - първо с мощен изстрел от границата на наказателното поле, а след това и от бялата точка.

В първата ситуация продължително разбъркване в пеналта на домакините и два неуспешни опита на Перейра да избие топката напред направиха така, че топката стигна до нахлуващия на скорост Конте, който без да се замисля, с плътен удар разстреля вратаря за 0:1.

Във второто положение Фал напредна в наказателното поле, Георгиев закъсня с намесата си и го събори на земята, а реферът Чинков не се подвоуми и посочи бялата точка.

Зад топката на 11-ия метър застана Конте, който прати стража в обратния ъгъл и вкара за 2:0 в полза на своя състав.

Домакините се "пробудиха" едва в края на полувремето, като първо Добрев не успя да се разпише от изгодна позиция, а след това и продължително разбъркване в пеналта на Василев завърши с шут в рамката зад младия вратар.

Преди това Макута и Фуртадо също можеха да вкарат попадение за гостите, но нямаха шанса да го сторят.

Гол за Ботев (Пд) пък така и не беше реализиран до почивката и резултатът се запази непроменен.

45′

Почивка.

44′

Октавио сменя Охене принудително.

42′

Разбъркване в полето на Берое.

Стига се до изстрел, при който топката се отбива в рамката зад Василев.

Най-добрата ситуация за домакините в мача.

Без промяна в резултата обаче.

39′

Тодор Неделев получава медицинска помощ...

Ще бъде изключително неприятно за Феро, ако той трябва да се лиши и от лидера в тима си...

35′

Рядко си разменят повече от 3 точни паса футболистите на домакините.

Това със сигурност е предпоставка за по-трудно връщане за тима в резултата, а съответно и в срещата.

34′

Добрев е изведен добре в половината на Берое.

Отправя изстрел!

Василев спасява.

Първа опасност и в полза на пловдивчани.

33′

Дори Тодор Неделев вече изглежда напрегнат и изнервен от случващото се на терена.

32′

Скоростен пробив по десния фланг за Макута.

Не успява да центрира точно.

27′

Фал е оставен сам в пеналта на Ботев (Пд).

Центриране на Макута именно към него.

Успява да стигне до топката, но не и до възможност за отправяне на изстрел.

27′

Еспиноса е принудително заменен.

Балтанов влиза в игра.

25′

Подавания встрани и назад за домакините.

Не успяват да намерят правилния път към вратата на Берое.

23′

Нов опит на футболистите на Берое да преодолеят бранителите на съперника.

Бандаловски се справя на ниво и изчиства топката.

18′

Скоростна атака за гостите.

Топката е изчистена в странично хвърляне в последния момент.

Всяка акция за старозагорци в половината на домакините изглежда опасна.

16′

Добра акция на Неделев.

Тръгва той сам в половината на съперника.

Не успява да се справи с бранителите пред себе си.

12′

Натискът на гостите не спира.

Нови атаки на старозагорци.

Изглежда те ще търсят отбелязване на трето, решително попадение.

8′

Повторенията при нарушението за дузпата са категорични.

Вратарят не играе с топката, а спира движението на футболиста на гостите.

Коректно отсъждане на арбитрите.

7′

Изражението на Ферарио Спасов казва всичко.

Едва ли някой от двата тима си е представял подобно развитие на събитията, само в началните 5 минути от мача.

5′

ГОЛ!

0:2!

Конте бележи от бялата точка!

Какво начало на сблъсъка в Пловдив!

4′

ДУЗПА за Берое!

Нарушение на Георгиев срещу Фал.

2′

ГОООООООООООЛ!!!

0:1!

Невероятно попадение на Конте!

Разписва се от границата на наказателното поле!

Бомбен изстрел на състезателя на Берое!

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Обявена е инициатива за подкрепа на фен на Ботев (Пд) - Ангел.

Той има нужда от финансова подкрепа, след като му бе открита левкемия, уточняват от клуба.

Играчите и на двата тима излизат на терена с тениски, в подкрепа на запалянкото на пловдивчани.

27 Иван Василев 73 Иван Минчев

Ботев (Пловдив) и Берое ще играят от 20:00 часа мач от третия кръг на Първа лига.

Поредното издание на "Битката за Тракия" ще се проведе на спортния комплекс в Коматево.

Ботев започна кампанията с победа в пловдивското дерби срещу Локомотив с 2:0, но преди седмица допусна късен гол срещу ЦСКА в София и отстъпи с 1:2.

Берое сюрпризира гранда Левски на неговия стадион, побеждавайки го с 2:0, но след това не можа да отбележи гол на новака ФК ЦСКА 1948 и завърши 0:0. При победа старозагорци могат да оглавят класирането в Първа лига.

Срещата е любопитна с дуела между наставниците Ферарио Спасов - Феро и Димитър Димитров - Херо. Двамата са треньорите с най-дълъг стаж в родния футбол, които през годините са работили заедно и са били съперници край терена.

Домакините няма да разчитат на контузения Антонио Вутов.

Историята на сблъсъците между двата тима в Пловдив показва сериозно предимство за Ботев, който е печелил 31 пъти и губил едва 9, а в 12 случая мачовете са завършвали наравно.