Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1044

Ботев (Пд) и Етър завършиха наравно 1:1 в efbet Лига

Етър се бори до последната секунда и не се даде на Ботев (Пд)

Преслав Боруков шокира "канарите" дълбоко в добавеното време

90+3′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 1:1!! ПРЕСЛАВ БОРУКОВ!! До края на срещата Ботев определени си играеше с огъня. "Канарите" не затвориха мача с втори гол, а също така допускаха своя опонент прекалено близо до наказателното поле. Така се стигна до последната секунда от даденото продължение. Гостите внесоха сериозно напрежение в полето на пловдивчани. Най-съобразителен се оказа Преслав Боруков, който този път бе максимално концентриран и отблизо фиксира равенството в този мач.

90+3′

Жълт картон за Преслав Боруков, който изрази бурно радостта си при изравнителния гол.

89′

Пако Пуертас получава жълт картон заради нарушение срещу Неделев.

85′

Публика и футболисти на Ботев (Пд) имаха претенции към главния съдия Николай Йорданов, който според тях не отсъди дузпа в 85-ата минута. Тогава испанецът Пуертас игра неволно с ръка в наказателното си поле и това не се оказа достатъчен довод за опитния арбитър, за да посочи "бялата точка".

83′

Валентин Йосков - Картечницата ще се появи на мястото на Стелиян Добрев.

79′

Салиф Сисе прави дебют с екипа на Ботев (Пд). Той заменя Димитър Тонев.

73′

Стелиян Добрев получава жълт картон.

67′

Пако Пуертас ще замени друго от новите попълнения на Етър - Алдаир.

64′

Един от любимците на Петко Петков - Свилен Щерев, се появява в игра. Той заменя контузения Божидар Кацаров.

62′

Ботев създаде втората си добра атака за втората част чак в 62-ата минута. Атанас Илиев обаче не успя да преодолее бившия си съотборник в Монтана - Христо Иванов.

56′

ПЕХЛИВАНОВ!! Сериозният порив в действията на Етър продължи. "Виолетовите" пропиляха нов страхотен шанс за изравняване в 56-ата минута. Застаналият на непривичната за него позиция на централен защитник - Джонатан Перейра, сбърка срещу Пехливанов и пред крилото се откри шанс за стрелба. Аргилашки отново обаче бе непробиваем.

55′

ШАНС ЗА ЕТЪР!! Ботев оцеля като по чудо в 55-ата минута. Преслав Боруков се изплъзна от Работов при корнер и от няколко метра стреля с глава, но точно в обсега на "замръзнали" Аргилашки.

51′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Временният наставник на Ботев - Петър Пенчев имаше проблем за разрешаване в 51-ата минута. Централният бранител Виктор Генев падна на тревата и даде знак, че не може да продължи играта. Така на негово място принудително трябваше да се появи Мите Цикарски.

48′

Славчо Шоколаров също получава жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

След поредица от нарушения, картон получава и Маркиньос Педроса.

43′

Мишел Еспиноса глуповато изрита топка  в изблик на ярост и бе наказан с картон.

39′

Първи жълт картон в мача. Получава го Здравко Илиев.

34′

Тодор Неделев изведе с чудесен извеждащ пас крайния бранител Филип Филипов. Фичо трябваше да демонстрира техника, за да преодолее последния човек в отбраната на Етър. Вместо това реши да стреля от далечна дистанция и спечели единствено корнер.

27′

Пламен Крачунов можеше да се реваншира за грешката си при гола на Ботев, след като в 27-ата минута, при статично положение, свали отлично с глава за Преслав Боруков. Вратарят на домакините обаче внимаваше и улови преди юношата на Левски да осъществи контакт с  топката.

16′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:0!! ДЖОНАТАН!! Мачът на Коматево пое към очаквана посока в 16-ата минута. Отбраната на Етър не се справи достатъчно добре с изчистването на топката от корнер. Това позволи на Тодор Неделев да центрира повторно. След рикошет в тялото на Милчо Ангелов, кълбото попадна в опасна зона, където Наско Илиев, стражът на "болярите" и Пламен Крачунов, се разминаха в опитите си да отиграят положението. Така се откри огромен шанс за дебнещия на далечна греда Джонатан Перейра, който се разписа за първи път в официален мач за "канарите".

14′

Етър за сефте се пренесе в половината на своя опонент след четвърт час игра. Тогава Божидар Кацаров се пласира добре на първа греда при корнер, но ударът му с глава не притежаваше нужната точност и насочи кълбото в аут.

5′

Удар от дистанция на Славчо Шоколаров, който тупна пред Иванов, но не затрудни вратаря на Етър.

3′

Ботев демонстрира, че трите точки за пловдивския клуб са задължителни още с атаките си след първия съдийски сигнал. Завърналият се опитен страж на Етър - Христо Иванов, трябваше да пресича перфектно центриране към Атанас Илиев, който беше готов да отбележи поредното си попадение в efbet Лига. Най-активен от редиците на гостите пък бе Преслав Боруков.

1′