Отборите на Ботев (Пд) и Етър не се победиха в късния понеделнишки мач от програмата на efbet Лига. Двата тима си спретнаха здрава битка на Коматево, която завърши при драматично равенство 1:1. Първото полувреме определено бе за домакините, които в 18-ата минута поведоха чрез Джонатан Перейра.

Поредният дебют на треньора Петър Пенчев обаче не се увенча с три точки, тъй като "жълто-черните" се представиха доста под възможностите си след паузата. От своя страна Етър пое контрол над събитията и след няколко големи пропуска, дълбоко в добавеното време, заслуженото се случи. Преслав Боруков се оказа най-съобразителен в полето на пловдивчани и отблизо разстреля Аргилашки за крайното 1:1.

Снимка 501415

По този начин "болярите" спечелиха втората си точка от началото на сезона, която обаче не ги помества от последното място. Ботев е под №12 с 9 пункта.

Ботев демонстрира, че трите точки за пловдивския клуб са задължителни още с атаките си след първия съдийски сигнал. Завърналият се опитен страж на Етър - Христо Иванов, трябваше да пресича перфектно центриране към Атанас Илиев, който беше готов да отбележи поредното си попадение в efbet Лига. Най-активен от редиците на гостите пък бе Преслав Боруков.

Снимка 501414

Етър за сефте се пренесе в половината на своя опонент след четвърт час игра. Тогава Божидар Кацаров се пласира добре на първа греда при корнер, но ударът му с глава не притежаваше нужната точност и насочи кълбото в аут.

Мачът на Коматево пое към очаквана посока в 16-ата минута. Отбраната на Етър не се справи достатъчно добре с изчистването на топката от корнер. Това позволи на Тодор Неделев да центрира повторно. След рикошет в тялото на Милчо Ангелов, кълбото попадна в опасна зона, където Наско Илиев, стражът на "болярите" и Пламен Крачунов, се разминаха в опитите си да отиграят положението. Така се откри огромен шанс за дебнещия на далечна греда Джонатан Перейра, който се разписа за първи път в официален мач за "канарите".

Снимка 501418

Пламен Крачунов можеше да се реваншира за грешката си при гола на Ботев, след като в 27-ата минута, при статично положение, свали отлично с глава за Преслав Боруков. Вратарят на домакините обаче внимаваше и улови преди юношата на Левски да осъществи контакт с топката.

Тодор Неделев изведе с чудесен извеждащ пас крайния бранител Филип Филипов в 34-ата. Фичо трябваше да демонстрира техника, за да преодолее последния човек в отбраната на Етър. Вместо това реши да стреля от далечна дистанция и спечели единствено корнер.

До почивката играта се изнерви и реферът Николай Йорданов показа три жълти картона.

Снимка 501419

Временният наставник на Ботев - Петър Пенчев имаше проблем за разрешаване в 51-ата минута. Централният бранител Виктор Генев падна на тревата и даде знак, че не може да продължи играта. Така на негово място принудително трябваше да се появи Мите Цикарски.

Ботев оцеля като по чудо в 55-ата минута. Преслав Боруков се изплъзна от Работов при корнер и от няколко метра стреля с глава, но точно в обсега на "замръзнали" Аргилашки.

Сериозният порив в действията на Етър продължи. "Виолетовите" пропиляха нов страхотен шанс за изравняване в 56-ата минута. Застаналият на непривичната за него позиция на централен защитник - Джонатан Перейра, сбърка срещу Пехливанов и пред крилото се откри шанс за стрелба. Аргилашки отново обаче бе непробиваем.

Снимка 501416

Ботев създаде втората си добра атака за втората част чак в 62-ата минута. Атанас Илиев обаче не успя да преодолее бившия си съотборник в Монтана - Христо Иванов.

Публика и футболисти на Ботев (Пд) имаха претенции към главния съдия Николай Йорданов, който според тях не отсъди дузпа в 85-ата минута. Тогава испанецът Пуертас игра неволно с ръка в наказателното си поле и това не се оказа достатъчен довод за опитния арбитър, за да посочи "бялата точка".

До края на срещата Ботев определени си играеше с огъня. "Канарите" не затвориха мача с втори гол, а също така допускаха своя опонент прекалено близо до наказателното поле. Така се стигна до последната секунда от даденото продължение. Гостите внесоха сериозно напрежение в полето на пловдивчани. Най-съобразителен се оказа Преслав Боруков, който този път бе максимално концентриран и отблизо фиксира равенството в този мач.

Снимка 501417

В следващия кръг Ботев приема съименника си от Враца. Етър ще се опита да спечели точка или три срещу Берое.