Разбъркване в наказателното поле на Славия, като останаха съмнения за игра с ръка, които отново бяха подминати от Ивайло Стоянов.

83′

Фелипе Бризола отправи мощен удар към вратата на Славия, но Стергиакис отново изби.

82′

Голмайсторът на Славия в мача - Иван Минчев отстъпва мястото си на Владислав Узунов

81′

Коварен удар на Алваро, който обаче минава над вратата на Славия.

78′

Възможност за Иван Минчев, но изстрелът му минава встрани от вратата.

72′

Жълт картон за Славчо Шоколаров

67′

Стефан Велев е заменен от Шоколаров

66′

Жълт картон за Пламен Димов

64′

ГООООООООЛ! По-малко от 60 секунди бяха нужни на появилият се като резерва Стивън Петков да изравни резултата! След центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле той успя да се разпише - 1:1!

63′

Николай Киров пуска в игра "златната резерва" - Стивън Петков, който заменя Серкан Юсеин

57′

Йордан Минев е заменен принудително от Лазар Марин

57′

Поредна спорна ситуация в срещата. Стергиакис фаулира Ндонгала, след което той остана да лежи на тревата, но нарушение в полза на Ботев не бе отсъдено.

56′

Жълт картон за Виана

52′

Последователни удари на Неделев и Виана не успяха да преминат през 18-годишния вратар на Славия, който днес е брилянтен.

51′

Жълт картон за Галин Иванов за симулация

48′

Отново чудесна реакция на Стергиакис, който лови безпроблемно топката при центиране на Неделев.

47′
46′

На почивката е заменен Меледже, на негово място се появява Алваро

45′

Начало и на второто полувреме в Коматево!

45+1′

Край на първата част! Славия се оттегля на почивка с гол аванс в Пловдив, дело на Иван Минчев.

45′

Ураганен 40-метров удар на Тодор Неделев, но младият вратар на Славия успя да се хвърли и изби топката в последния момент.

41′

Жълт картон за Велков, който спря обещаваща атака на Ботев с цената на нарушение срещу Ндонгала

38′

Центриране на Иван Минчев, което обаче изобщо не затрудни Чворович и вратарят улови топката.

30′

Ндонгала бе спънат в наказателното поле, но Ивайло Стоянов даде продължение на атаката за "жълто-черните", която в крайна сметка завърши със засада.

28′

Ндонгала центрира от ляво в полето на Славия, но Виана не успя да засече топката, която попадна право в ръцете на вратаря.

26′

ГОООЛ! Чикози Мба видя връхлитащия Иван Минчев и след паса му, новоизлюпеният национал извежда Славия напред в резултата със силен шут от границата на пеналта!

23′

Галин Иванов отправи удар с глава след центриране от корнер, но топката премина над вратата на Ботев.

20′

Удар на Панов от дясно, но топката минава много над вратата на гостите.

18′

Жълт картон за Меледже

17′

Изстрел на Стефан Велев от границата на наказателното поле, но той не успя да затрудни Чворович.

13′

Претенции от щаба на Славия за неотсъдена дузпа, след като Пламен Димов игра непозволено срещу Ивайло Димитров.

12′

Жълт картон за Ндонг

4′

Ндонгала изведе Бризола по перфектен начин, но неговият удар изпрати топката извън очертанията на вратата.

1′

26 Радослав Апостолов 13 Стефан Велков

Днес от 17:30 часа Ботев (Пловдив) приема Славия в откриващия мач за 15-ия кръв в Първа лига.

В момента "канарчетата" са в серия от 5 победи и 1 равенство в шампионата, като при победа днес момчетата на Николай Киров имаш шанс да изместят Левски от Топ 3, поне временно.

Ботев (Пловдив) без Лъчезар Балтанов срещу Славия

Ботев (Пд) без капитана си срещу Славия

Срещата между двата тима е в петък

Наказан в състава на Ботев е капитанът Лъчезар Балтанов, който ще бъде заменен от Серкан Юсеин. Други промени в сравнение със състава, който започна при победата над Пирин (Благоевград), едва ли ще има. В групата се завърна доскоро контузеният Крум Стоянов, но той ще остане сред резервите. Фернандо Виана отново ще води атаката, а по двата фланга ще действат Тодор Неделев и Дуде Ндонгала.

Ботев без Крум Стоянов срещу Славия

Футболистът е с мускулна травма

Двата отбора нямат равенство помежду си в Пловдив повече от 10 години. Оттогава те се срещнаха общо 12 пъти в официални мачове под тепетата, а балансът е 8 победи за Ботев и 4 за Славия.

Иван Минчев пред ТОПСПОРТ: Надявам се да дебютирам за България срещу Саудитска Арабия