Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1357

Бивш играч на Локо (Пд) разплака слисаните "канарчета"

88′

Христофор Хубчев се появява като последна смяна за Дунав (Русе).

84′

Принудителна смяна в лагера на гостите. Мирослав Будинов почувства болки и здравето му бе съхранено. На негово място се появи новото попълнение Муйеци.

79′

Младият Борис Тютюков ще има шанс да се докаже с фланелката на "жълто-черните". Напуска Омар Косоко.

74′

Героят за гостите - Бирсент Карагерен напуска за сметка на Юлиян Ненов.

74′

Жълт картон за капитана на гостите Диян Димов.

73′

Промяна в лагера на Ботев, дали обаче не е прекалено късно...

68′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!!0:2!!! КАРАГЕРЕН!! "Драконите" нанесоха своя решителен удар в 68-ата минута, когато Бирсент Карагерен заби второ попадение, не и без помощта на неориентираната отбрана на Ботев. Крилото осъществи отлично двойно подаване с Бранко Костадинов, след което елегантно прати коженото кълбо във вратата на пловдивчани.

55′

Жълт картон за Петър Патев, който влезе в серия от няколко много груби нарушения.

50′

ШОПОВ! Окрилени от силното си представяне "драконите" не спираха да притесняват своя съперник на контраатаки. В 50-ата минута самостоятелен рейд на Васил Шопов без малко не завърши с втори гол за русенци. С важна намеса обаче изпъкна бранителят Виктор Генев, който подложи крак във възможно най-точния момент.

49′

КОСТАДИНОВ!! Втората част можеше да донесе нова порция радост за гостите от Дунав. Мирослав Будинов отклони една висока топка за дебнещия от по-задна позиция Бранко Костадинов. Бившият футболист на Хартс се възползва от неразбирателство между Панов и Терзиев и получи шанс да стреля опасно, но коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда на изненадания Чворович.

46′

На почивката в игра за домакините се появява Фелипе Бризола, който заменя Серкан Юсеин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! 0:1!! КАРАГЕРЕН! Първото полувреме завърши по взривоопасен начин, след като сензационно гостите от Дунав поведоха в резултата. Самир Аясс центрира към Мирослав Будинов, който увлече със себе си двама бранители на Ботев, но така и не успя да играе с глава. Така топката достигна до непокрития Бирсен Карагерен, който от удобна позиция не пропусна да опъне мрежата на Иван Чворович. Като бивш футболист на Локо (Пд), Биската не пропусна да изрази бурно своята радост, което не се прие никак добре от "жълто-черните" фенове, също така и от капитана на Ботев - Лъчо Балтанов.

44′

Жълт картон за Карагерен, който свали фланелката си след отбелязаното попадение.

39′

Жълт картон за Атанас Атанасов, който умишлено игра с ръка.

38′

НЕДЕЛЕВ! Липсата на късмет не спираше да съпътства пловдивчани. В 38-ата минута Тодор Неделев се оказа напълно непокрит след едно меле пред вратата на Дунав, но волето му премина малко над горната греда на гостите.

30′

Васил Шопов опита да прехвърли излезлия далеч пред своята голлиния Иван Чворович. Опитът му обаче завърши със сериозен неуспех.

23′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! В 23-ата минута домакините пропиляха страхотен шанс да открият резултата. Тодор Неделев центрира към наказателното поле на Дунав, но топката се спря в разперената дясна ръка на Мирослав Будинов. Случилото се бе видяно от съдията Тодоров и неговите помощници и така бе отсъдена дузпа в полза на Ботев. С отговорната задача се нагърби капитанът Лъчезар Балтанов, който обаче стреля много слабо и топката бе уловена от стража Станимир Антонов.

22′

Петимата фенове на гостите издигнаха специален транспарант, който гласеше красноречиво: "Искаме Дунав в Русе!".

18′

Фернандо Виана впечатли зрителите на Коматево със зрелищна "рабона", която без малко не се превърна в страхотен извеждащ пас за дебнещия Тодор Неделев.

15′

Двубоят днес е наблюдаван от солиден брой фенове на Ботев, които ясно засвидетелстват желанието си клубът да не фалира за пореден път.

8′

КОСОКО! ГРЕДА! Началните минути на този двубой определено принадлежаха на домакините от Ботев. Логичното бе на път да се случи в 8-ата минута, когато отлично центриране на капитана Балтанов бе засечено от Омар Косоко. Бенинецът обаче имаше малшанса да види как коженото кълбо среща страничната греда на безпомощния Антонов.

3′

Украинецът Олексей Ларин прави официален дебют с екипа на Дунав, той заменя наказания централен бранител - Михаил Милчев.

2′

Минути преди началото на срещата стана ясно, че Ботев (Пд) бързо е намерил заместник на напусналия вчера Даниел Златков. Договор с клуба ще подпише бившият играч на Левски - Пламен Димов.

Пламен Димов подписа договор с Ботев (Пд)

Още един бивш левскар ще носи екипа на Ботев

"Канарите" намериха заместник на Дани Златков

2′

Националният селекционер Петър Хубчев е на трибуните на спортен комплекс "Коматево", където ще наблюдава изявите на талантливите български футболисти и от двата тима.

1′

19. Борис Тютюков

Отборите на Ботев (Пд) и Дунав ще дадат началото на поредния кръг в родната Първа лига. Двубоят се явява и директен сблъсък за шестото място, което ще даде възможност за участие в "шампионския плейоф" на първенството. Към днешна дата това място е заето от русенци, които имат само пункт преднина пред преследвачите си от Пловдив.

Изненадата на "канарите" е свързана с вчерашното освобождаване на основен играч като Дани Златков. БГ Роналдо реши да прекрати отношенията си "жълто-черните" и от днес е свободен агент. Така на негово място в групата на тима попадна младият бранител Кристиян Димитров. Въпреки тежката ситуация, в която се намират пловдивчани след напускането на собственика Георги Самуилов, футболният тим показва признаци на сериозно подобрение и стартира пролетния дял с важна победа като гост над Локо Горна Оряховица.

Даниел Златков вече не е футболист на Ботев (Пд)

Изненада: БГ Роналдо разтрогна с Ботев (Пд)

Какво се случва на Коматево?

Героят от тогавашния сблъсък Фернандо Виана отново повежда атаката на домакините, като компания в предни позиции ще му правят Омар Косоко и Антонио Вутов. В средата на терена ще се разчита на фантазията на Серкан Юсеин и Тодор Неделев. В центъра на защитата отново ще си партнират Виктор Генев и Радослав Терзиев , а на вратата започва намиращият се във все по-добра форма Иван Чворович.

Ивелин Попов към Спартак (Москва): Вземете Тодор Неделев

Попето към Спартак (Москва): В България има едно много способно момче...

"Един прекрасен футболист"

Дунав започна по ужасяващ начин втория полусезон, падайки с 0:4 от Берое. Селекцията на Веселин Великов обаче запазва хладнокръвие и днес ще се опита да поправи грешката си. Изненадата на деня е оставянето на Мартин Луков на резервната скамейка. Стражът лекуваше контузия, която дори му попречи да участва в лагер-сбора на националния отбор. Въпреки индикациите, че всичко с неговото състояние вече е на добро ниво, днес той отстъпва мястото си на Станислав Антонов.

Веселин Великов: Трябва да бъдем търпеливи и умни срещу Ботев

Великов: Трябва да бъдем търпеливи и умни срещу Ботев

"Съперникът ни разполага с много добри футболисти"

Сред резервите остават и разочаровалите в предишния кръг Юлиян Ненов и Ндуйе Мойеци. "Драконите" стартират с двама чужденци - украинецът Олексей Ларин и таджикистанецът Искандар Джалилов.

Мартин Луков се размина с националния отбор

Вратарят има травма

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Мартин Димитров и Станимир Илков. Допълнителни асистент рефери са Ивайло Стоянов и Станимир Тренчев. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на арбитрите зорко ще следи Антон Генов.