Ботев (Враца) срази Ботев (Пловдив) с 3:0. Червен картон на играча на гостите Еберт Кардозо в 33-ата минута даде сериозно предимство на врачани, които го оползотвориха в последните 25 минути на срещата.

Ботев (Враца) - Ботев (Пловдив), на живо

Ботев (Враца) - Ботев (Плoвдив) 3:0, Генов и Атанасов бележат, гостите са с 10 човека

Битка между отбори с претенции, неоправадащи очакванията през този сезон

Темпото през първото полувреме не беше високо. Домакините приемаха съперника в своята половина, а гостите залагаха на бавното разиграване и търсене на добра позиция.

В 22-та минута топката се озова в Лазар Марин на границата на малкото поле. Той хладнокръвно стреля слабо по земя и врачанският вратар Костов спаси.

Всичко се преобърна в 33-та минута. Тогава Еберт Кардозо да Силва свали Даниел Генов, който беше изведен с ювелирен пас от Домовчийски. Кардозо получи заслужен червен картон.

Това активизира домакините, сред които най-активен беше Валери Домовчийски. Именно пред бившия футболист на Верея се откри прекрасна възможност за гол. Той получи топката в удобна пзоция, финтира и стрлея по земя. Янко Георгиев беше загубил равновесие, но успя да избие с крак.

Сашо Ангелов хвърли всичко в атака в началото на второто полуврме, Той направи офанзивни смени, вкарвайки Мирослав Будинов и Петър Атанасов. Гостите се бранеха, но видимо губеха сили, въпреки ниското темпо.

Атанасов се присъдин към дуета Домовчийски - Генов и тримата изработиха головете в мача. В 67-ата минута Атанасов напредна отляво и центрира. Защитата на пловдивчани не можа да изичсти и Генов от воле откри резултата.

Играта на гостите се разпадна и за четири минути Петър Атанасов се разписа два пъти. Той беше изведен зад защитата и в 7-1-ата и 75-ата минути хладнокръвно реализира.

До края врачани имаха още шансове, най-красивият от тях беше опит за задна ножица на Домовчийски. Гостите имаха един фаул изпълнен слабо от незабележимия Тодор Неделев.

С този резултат кризата в Ботев (Пловдив) се задълбочи и времето на Желко Петрович начело на тима изтича.