Септември победи Пирин с 1:0 в последния двубой от програмата на 15-ия кръг на Първа лига.

Столичани се наложиха над опонента си с попадение на Борис Галчев, разписал се още в началото на двубоя.

Гостите бяха по-активният тим на терена, но така и не успяха да отбележат попадение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Септември - Пирин 1:0, гол на Галчев!

Три точки разлика между двата отбора

Първото полувреме не беше особено драматично и напрегнато, като не предложи редица положения пред двете врати.

Любопитен за отбелязване беше фактът, че гостите владееха инициативата и далеч по-настоятелно търсеха отбелязването на гол, но така и не стигнаха до такъв, в рамките на първата част от сблъсъка.

Снимка 322117

Домакините очакваха възможност основно на контраатака, но тактиката им се оказа по-успешна.

В 10-ата минута резултатът беше открит. Неуспешен опит за изкуствена засада позволи на опитния Борис Галчев да се озове в добра игрова ситуация и да стреля успешно, давайки преднина на състава си.

Състезателите на Пирин направиха каквото можаха и дадоха всичко от себе си, но с изключение на няколко пробива на Рениа не успяха да застрашат много сериозно вратата на столичани.

Снимка 322118

В предишния кръг "орлетата" допуснаха обрат срещу Ботев и загубиха с 1:2 насред Благоевград, докато Септември спечели с 1:0 визитата си на Дунав, макар че русенци направиха куп пропуски.

Първият мач между двата отбора в началото на шампионата завърши с победа за Септември 1:0, а голът във вратата на "орлетата" отбеляза продуктът на школата на Пирин Борис Галчев - нещо, което се повтори на 100% и днес.

Това стана възможно, след като и през вторите 45 минути голове не бяха отбелязани, въпреки неистовите опити на благоевградчани и няколкото им солидни опита за реализиране на изравнително попадение.

Така Септември измести Славия от 9-ата позиция в таблицата, докато Пирин остава под номер 12.