Пореден опит на Кирилов да преодолее стража на съперника.

Първа изява на стартиралия от първата минута Конър Хендерсън.

Той стреля силно, но вратарят на Септември е на мястото си.

Статуквото на терена не се променя в началото на второто полувреме.

Ситуацията е подобна на тази от първите 45 минути.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не беше особено драматично и напрегнато, като не предложи редица положения пред двете врати.

Любопитен за отбелязване беше фактът, че гостите владееха инициативата и далеч по-настоятелно търсеха отбелязването на гол, но така и не стигнаха до такъв, в рамките на първата част от сблъсъка.

Домакините очакваха възможност основно на контраатака, но тактиката им се оказа по-успешна.

В 10-ата минута резултатът беше открит. Неуспешен опит за изкуствена засада позволи на опитния Борис Галчев да се озове в добра игрова ситуация и да стреля успешно, давайки преднина на състава си.

Състезателите на Пирин направиха каквото можаха и дадоха всичко от себе си, но с изключение на няколко пробива на Рениа не успяха да застрашат много сериозно вратата на столичани.

45′

Почивка.

41′

Минути до края на полувремето, ситуацията на терена остава все същата.

Гостите са по-активният тим на терена, но продължават да изостават в резултата.

37′

Нов пробив на Рениа, последван от центриране.

Костов не успява да се разпише.

31′

Суда напредва в половината на съперника и шутира.

Кълбото не попада в целта.

27′

Кирилов напредна в половината на съперника и опита да стреля.

Отсъдена е обаче засада.

22′

Байду стреля, топката минава встрани от целта!

Добра възможност за гол, която обаче не беше използвана.

15′

Гостите правят всичко възможно, за да се върнат в мача.

За момента обаче усилията им не водят до нищо съществено.

10′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Борис Галчев стъписа гостите и дава предимство на тима си в резултата!

9′

Анте Рениа стреля, но топката преминава доста далеч от целта.

Пирин остава по-опасният тим на терена.

5′

Домакините така и не успяват да стигнат до сериозна акция в половината на гостите.

Те все още очакват възможност за изява.

3′

Първа опасна атака в срещата!

Футболистите на Пирин стигат бързо до вратата на съперника, но не успяват да открият резултата.

1′

32 Васил Калоянов 26 Любомир Цолев

Септември стабилизира изявите си в последните срещи, а доказателство за това е, че отборът на Николай Митов постигна три последователни победи в Първа лига.

Днес столичани приемат коравия Пирин, който въпреки несгодите от финансово естество, демонстрира стабилни игри от началото на сезона, без значение дали е домакин или гост.

В последния кръг "орлетата" обаче допуснаха обрат срещу Ботев и загубиха с 1:2 насред Благоевград, докато Септември спечели с 1:0 визитата си на Дунав, макар че русенци направиха куп пропуски.

Борис Галчев: Трудно е за новак да постигне три поредни победи в Първа лига (ВИДЕО)

"Тежи ни много, че нямаме стадион"

Първият мач между двата отбора в началото на шампионата завърши с победа за Септември 1:0, а голът във вратата на "орлетата" отбеляза продуктът на школата на Пирин - Борис Галчев.

Милен Радуканов: Имаме сили да бием Септември

"Няма да има публика и от нас се изисква да играем футбол"