КРАЙ НА ДЕРБИТО! БЕРОЕ ПОБЕДИ ВЕРЕЯ В БИТКАТА ЗА СТАРА ЗАГОРА С 1:0.

Ндонг е заменен от Шемпал

77′

Илиян Йорданов е заменен от Георги Вълчев

70′

ГОООЛ! Борислав Цонев извежда Берое напред в резултата! Карлос Охене изведе своя съотборник зад защитата на Верея, след което халфът се озова очи в очи с вратаря и не сбърка за 1:0.

66′

Жълт картон за Борислав Цонев

65′

Карлос Охене влиза на мястото на Марко Адамович

64′

Жълт картон за Марко Адамович

64′

Бригидо центрира отляво към наказателното поле, но Камбуров не бе добре позициониран и не успя да засече топката с глава. Тя тупна пред голлинията, а Мунин веднага изчисти.

61′

Жълт картон за Бенгюзов

59′

Първа смяна и в състава на Верея - на мястото на Милен Танев мачът ще довърши Денислав Станчев

58′

Първа смяна в състава на Берое - Милен Желев отстъпва мястото си на Рубен Бригидо

56′

Опасност пред вратата на Верея. Мартин Камбуров направи пробив и центрира много опасно, но нямаше негов съотборник, който да нанесе удар.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

45′

Жълт картон и за Камен Хаджиев

41′

Жълт картон за Веселин Минев

34′

Още един хубав удар на Еуженио, но Цинцарски отново е на мястото и се справя.

26′

Хубаво взаимодействие между Камбуров и Педро доведе до опасен удар на последния, но топката рикошира в тялото на защитник на Верея и излезе в корнер.

19′

Камбуров засече с глава центриране на Желев, но Цинцарски улови топката и предотврати опасността пред вратата си.

9′

Борислав Цонев побърза на отвърне на гостите, но ударът му от дистанция не успя да притесни Цинцарски и той улови топката без проблем.

2′

Страхотно начало за Верея. Милен Танев отправи доста мощен удар към вратата на Берое, но топката срещна напречната греда.

1′

28 Веселин Пенев 18 Георги Вълчев

Берое посреща Верея в дербито на Стара Загора. Двубоят от 33-ия кръг на Първа лига е тази вечер от 20:00 часа на стадион "Берое".

Тимът на Александър Томаш ще търси задължителни три точки, за да не изостава значително от Левски в борбата за третото място.

Верея доиграва сезона и остава твърдо на шесто място. "Лъвовете" обаче ще се опитат да объркат сметките на градския си съперник.

102 години Берое

Клубът поздрави своите фенове

Берое е без победа в последните си 3 мача, а у дома е с едва един успех в последните 5 срещи. Наставникът на тима обаче е убеден, че играчите му ще покажат друго лице и ще се вдигнат след тежкото поражение с 0:4 от Левски в миналия кръг.

В предни позиции отново ще се разчита на Педро Еуженио и Мартин Камбуров, които са вкарали повече от половината голове на отбора.

Верея няма да може да използва наказаните Здравко Илиев, Иво Иванов и Георги Андонов. "Лъвовете" загубиха 7 от последните си 8 срещи.

През този сезон двата тима вече играха 3 пъти помежду си, като Берое записа две победи, а една среща завърши наравно.