Отборът на Берое записа много важна победа тази вечер в дербито на Стара Загора срещу Верея. Домакините се наложиха с минималното 1:0, но тези три точки ги приближиха към третото място, на което в момента се намира Левски. Така борбата за бронза в Първа лига става все по-заплетена.

Единственото попадение бе дело на Борислав Цонев в 70-ата минута.

Битката за Стара Загора: Берое - Верея (Развой на срещата по минути)

Домакините записаха минимален успех с 1:0

Двата отбора отново не предложиха най-здравата битка през първата част на стадион "Берое". В самото начало Милен Танев отправи доста мощен удар към вратата на домакините, но топката срещна напречната греда. Малко след това, Борислав Цонев побърза на отвърне на гостите, но опитът му от дистанция не успя да притесни Цинцарски и той улови кълбото без проблем.

В 19-ата минута, Камбуров засече с глава центриране на Желев, но Цинцарски отново улови топката и предотврати опасността пред вратата си. Няколко минути по-късно, хубаво взаимодействие между Камбуров и Еуженио доведе до опасен удар на последния, но кълбото рикошира в тялото на защитник на Верея и излезе в корнер. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

През второто полувреме темпото на игра не претърпя промяна. Отново станахме свидетели на хубав натиск, който трая само в началните минути. Мартин Камбуров направи хубав пробив и центрира много опасно, но нямаше негов съотборник, който да засече топката и да нанесе удар.

В 64-ата минута, Бригидо центрира отляво към наказателното поле, но Камбуров не бе добре позициониран и не успя да засече топката с глава. Тя тупна пред голлинията, а Мунин веднага изчисти.

В 70-ата минута, Карлос Охене майсторски изведе Борислав Цонев зад защитата на Верея, след което халфът се озова очи в очи с вратаря и не сбърка за 1:0.

След тази победа, Берое продължава да е на четвъртото място, но вече само на две точки разлика от третия Левски. Ситуацията във Верея пък е ясна и тимът отново не успява да запише победа в плейофите.