Берое надигра Верея в първото старозагорско градско дерби в Първа лига.

Срещата в под Аязмото завърши с минимален успех за домакините с 1:0.

В герой за състава си се превърна Георги Божилов, разписал се в 57-ата минута на двубоя.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на най-интересните моменти от двубоя:

НА ЖИВО: Берое - Верея

Историческо дерби в Стара Загора

В миналия кръг Верея хвърли бомбата, след като победи ЦСКА с 1:0 и записа първи успех в елита под ръководството на новобранеца в треньорския занаят Александър Томаш.

Берое също тръгна добре в първенството, след като формацията на Александър Димитров успя да обърне Славия на "Васил Левски" от 0:1 до 2:1.

Треньорът на "зелените" не можеше да разчита на контузените Радослав Кирилов и Атанас Зехиров днес, но за сметка на това в основния състав отново на линия бе Ерик Почански.

Александър Томаш пък заложи на футболистите, които победиха ЦСКА.

Първото полувреме по-скоро отчая всички фенове по трибуните - както на домакините, така и на гостуващия състав.

Футболните качества на двубоя отсъстваха, както и интересните ситуации пред двете врати.

Поредица безсмислени нарушения накъсаха сериозно играта, която се водеше основно в средата на терена.

Запалянковците все пак видяха малко екшън в последните мигове от първото полувреме, когато Верея организира няколко скоростни атаки, но до отбелязване на попадение така и не се стигна.

Дванадесет минути след почивката неизбежното все пак се случи и макар и след сериозна грешка в защитата на един от двата състава, другият излезе напред в резултата.

Георги Божилов бе точен, давайки предимство на Берое - 1:0.

В последствие срещата "живна", но въпреки няколкото доста сериозни атаки на Верея в половината на съперника, нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Така Берое остава с пълен точков актив, докато Верея има на сметката си победа и загуба.

Димитър Бербатов пък за пореден път беше на футболна среща в Стара Загора, но този път не излъчи нищо на живо в профилите си в социалните мрежи.