Двубоят между Черно море и Берое сложи край на първата порция срещи след подновяването на първенството в Първа лига. В съботния ден в родния ни елит бяха изиграни три сблъсъка, в които отборите на Етър, Септември, Верея и ЦСКА си отбелязаха общо 11 гола, а "моряците" и старозагорци добавиха още 5.

Ради Василев откри резултата на "Тича", а това се оказа и единственото попадение за домакините, докато Педро Еуженио отбеляза хеттрик още през първата част на мача, извеждайки своя тим до победа като гост в рамките на само 18 минути. В заключителните минути Мартин Камбуров оформи крайното 4:1.

Черно море - Берое (Развой на срещата по минути)

"Моряците" приемат старозагорци на "Тича" в първи мач на старта на пролетния полусезон в Първа лига

Преди началото на срещата, някои от футболистите на Черно море получиха награди от Общината във Варна.

Противно на резултата още през първото полувреме, "моряците" бяха по-дейният тим на терена. Радослав Василев успя да изведе варненци напред още в 5-ата минута, отбелязвайки дебютния си гол с екипа на домакините. Нападателят бе оставен абсолютно непокрит непосредствено пред вратата на Берое и успя да чукне топката в мрежата преди да бъде спрян от Душан Перниш за 1:0.

До 20-ата минута, старозагорци бяха подложени на сериозен натиск и не бяха записали нито една атака на сметката си. Това обаче се промени доста бързо и Мартин Камбуров поведе тима си към по-доброто представяне във Варна. Той отправи доста опасен удар с глава, който обаче мина над напречната греда. Въпреки това, след неговият опит, Берое се посъбуди и още в 26-ата минута силите на "Тича" бяха изравнени. Педро Еуженио получи хубав пас от Желев и от дъгата на наказателното поле необезпокояван стреля във вратата на Макенджиев, връщайки равенството на терена.

След получения гол, Черно море леко се отдръпна, подарявайки инициативата на гостите от Стара Загора. Въпреки това, Атанас Зехиров блесна с невероятно изпълнение от фаул, след който топката премина на сантиметри от вратата.

В 38-ата минута обаче, обратът за Берое бе пълен, след като Педро Еуженио отново се разписа във вратата на Черно море. Леони центрира отляво, но топката бе избита, само за да попадне в краката на португалеца, който бе оставен непокрит в наказателното поле и не сгреши за 2:1.

В рамките на само 18 минути, Еуженио отбеляза хеттрик, който оформи в 44-ата минута, след хубав пробив на Мартин Камбуров, който до голяма степен изработи третия гол за своя тим.

През втората част логично темпото доста поспадна, но Берое не спираше да търси нов гол. Еуженио имаше няколко добри възможности да отбележи и своето попадение №4 във вратата на Черно море днес, но защитата на "моряците" бе доста по-концентрирана и не допусна това да се случи.

Старозагорци затвориха мача, пазейки своето предимство пред варненци до последната минута и феновете на отбора могат да са доста доволни от представянето на своите любимци, които постигнаха доста геройски обрат, въпреки че не седяха толкова добре на терена в началото на срещата.

В заключителните минути Мартин Камбуров оформи крайното 4:1, след като получи перфектен пас от свой съотборник и с елегантен удар изпрати топката в мрежата.

След успехът на "Тича", тимът на Александър Томаш вече има в актива си 34 точки на четвъртото място в Първа лига, докато Левски е трети с 39, но с мач по-малко.