Берое победи Локо (Горна Оряховица) в последния мач от 6-ия кръг на Първа лига. Старозагорци се наложиха с 1:0 на стадион "Локомотив" в Пловдив.

По този начин старозагорци зарадваха Александър Димитров за 40-ия му рожден ден. Единственото попадение в мача стана дело на резервата Давид Манга.

„Заралии“ започнаха убедително двубоя, създавайки няколко добри възможности пред вратата на домакините, които същевременно също организираха атаки към вратата на Благой Макенджиев.

В 4-ата минута Георги Божилов сгреши в собствената си половина, а топката попадна в Тихомир Кънев, който напредна по десния фланг, навлезе в наказателното поле и шутира по диагонала, но кълбото срещна левия страничен стълб, а впоследствие и в ръцете на стража Макенджиев.

НА ЖИВО: Локо (ГО) - Берое

Александър Димитров чака победа за рождения си ден

Минута по-късно Неманя Милисавлевич завърши самостоятелен рейд с удар от 23 метра, но топката срещна напречната греда на пазената от Николай Банков врата.

Попадение обаче не падна и резултатът остана непроменен – 0:0.

След почивката обаче „старозагорци“ заиграха на по-високи обороти и бързо достигнаха до гола – в 55-ата минута, когато дебютантът днес Давид Манга завърши самостоятелен рейд по най-добрия начин – с гол във вратата на Николай Банков.

След този мач Берое се изкачи на трето място в класирането с 12 точки, на 4 зад лидера Дунав и на 2 зад Левски.