Берое е големият победител в Битката за Стара Загора, след като днес записа успех с 2:0 над градския съперник Верея на "Трейс Арена" в мач от третия кръг в Първа лига. Точни за гостите бяха Мартин Райнов и Мартин Камбуров.

Битката за Стара Загора: Верея - Берое, 0:2 (Развой на срещата по минути)

Гол №205 за Мартин Камбуров

Доста слабо първо полувреме изиграха домакините. Инициативата бе изцяло в отбора на гостите, които можеха да се оттеглят на почивка с доста по-голям резултат. Берое стартира с атака още във втората минута, когато Райнов комбинира с Камбуров, който реши да подаде към Вандерсон Виана. Той шутира към вратата на Верея, но топката премина над напречната греда. Малко след това, дойде и още една опасност за "лъвовете". Иван Минчев стреля от фаул, но стражът на домакините се хвърли и спаси. Две минути по-късно, бившият играч на Славия отново получи шанс да обстрелва вратата на "сините", но кълбото отново не попадна в мрежата.

В 18-ата минута, Борислав Цонев опита да изненада Георги Георгиев с диагонален удар, но вратарят отново опази мрежата си "суха". В 20-ата обаче, Мартин Райнов най-накрая откри резултата. Цонев успя да открадне топката от футболист на Верея, след което директно центрира към капитана на "зелените", който се разписа с глава за 1:0.

В 23-ата минута, Цонев центрира към точката на дузпата, където Райнов отново засече топката с глава, но след удара му тя срещна страничната греда, след което попадна в Камбуров, но той стреля доста разочароващо и изпрати кълбото в трибуните.

Малко преди последния съдийски сигнал, дойде и най-доброто положение за Верея. Антон Огнянов застана зад топката при изпълнение на свободен удар, но топката премина на сантиметри от целта. След това пък Берое отново записа удар в гредата. След центриране от корнер, топката попадна право на главата на Ерол Алкан, който стреля, но кълбото срещна страничния стълб. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на гостите.

Второто полувреме започна с доста спорна ситуация. Щабът на Берое имаше претенции към главния съдия, който реши да не отсъди дузпа за игра с ръка на Здравко Илиев в наказателното му поле. След повторенията ясно се видя, че решението на Георги Давидов е грешно.

В 65-ата минута, Мартин Камбуров удвои преднината на "зелените". Голмайсторът бе безпощаден при изпълнение на свободен удар, след което не остави никакви шансове на Георги Георгиев и се разписа за 2:0.

До края на мача, Берое отново бе по-дейният тим, като градският им съперник така и не успяваше да намери правилния път към вратата на "зелените".

Това е първа победа през новия сезон за селекцията на Александър Томаш, докато Верея ще продължава да търси първи успех. Мартин Камбуров пък записа своя гол №205 в елита на българския футбол.

И въпреки че е доста рано да се говори за класиране, в момента заралии са на третата позиция след ЦСКА и Ботев (Пловдив), докато "лъвовете" изостават на 12-ото място.