Берое победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Единствения гол в мача бе дело на Мартин Камбуров три минути преди края на редовното време.

Двата тима изиграха слаб мач, в който не създадоха почти нищо запомнящо се. Старозагорци имаха инициативата през по-голяма част от срещата, но успяха да нанесат своя удар едва в края на двубоя.

Тимът на Александър Томаш събра 20 точки и заема 4-о място във временното класиране, докато "черно-белите" са с три пункта по-малко.

Берое - Локомотив (Пловдив) 1:0

Берое - Локо (Пд) 1:0, гол на Камбуров

Двубоят стартира в 20,00 часа

Двубоят започна с домакински натиск. "Зелените" се настаниха в полето на гостите, но трудно стигнаха до голови положения.

В 22-ата минута Парвизджон Умарбаев получи контузия и бе заменен от Димитър Илиев. Три минути след това удар от движение на Рибен Бригидо мина над вратата.

В 32-ата минута далечен изстрел на Иван Минчев бе блокиран от защитник на гостите.

До почивката не се случи нищо запомнящо се. В 49-ата минута удар с глава на Минчев прелетя над напречната греда.

Снимка 382332

В 58-ата минута гол на Асен Георгиев бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов. Защитникът надскочи бранител на Берое и подаде с глава към своя съотборник, който вкара красив гол със задна ножица във вратата на Перниш.

В 71-ата минута удар с глава на Илиев не намери очертанията на вратата. В 84-ата минута Анте Аралица напредна отдясно, но се забави и топката му бе избита от Георги Ангелов.

Снимка 382330

Берое дочака своя миг в 87-ата минута. Рубен Бригидо центрира в наказателното поле, Цонев продължи топката за Мартин Камбуров, който с глава вкара за 1:0.

До края на срещата домакините задържаха аванса си и се поздравиха с три точки.